Почему в Украине нет нормальных политиков

21 января 2016, 15:32
913
Цей матеріал також доступний українською
Прошлые и нынешние политические партии наделали Украине немало бед и продолжают в том же духе

Мабуть, багато хто з нас неодноразово дивився по Discovery, як зароджувалась наша сонячна система. Як створювалось життя на землі. Археологи розкопують нашарування історії, скелети прадавніх тварин. Антропологи вивчають еволюцію людини. Намагаються моделювати життя прадавніх людей. Пройшли мільйони, сотні тисяч років історії планети та людства. Цікаво, чи викликає в нас огиду спосіб життя первісної людини? Її вподобання, раціон, гігієна, звичаї? В мене особисто ні. Адже якось так воно все було гармонійно, природно. Був розвиток. Богом творено, скаже багато хто з нас.

Якщо ж зазирнути в “політичну антропологію” України, то які відчуття виникають у нас при вивченні еволюції системи політичних партій та політикуму нашої держави? Огиду? Розчарування? Недовіру? Відсутність гармонії. Можна багато “компліментів” писати. Немає Божої іскри, хтось з нас скаже.

Політичну арену України вразили вже, мабуть з чотири потужні “комети”, що мали б повністю перезавантажити політичну еліту та переродити систему політичних партій. Але політичні динозаври невмирущі. З допитливістю розглядали з колегами статтю в одному з щотижневиків - історичні та політичні фотографії 1990х-2000х. Все ті ж політики, що і зараз. Deja vu.

Юродство. І якось сумно так. Адже держава Україна створила насправді фантастичні умови для роботи політиків. Верховна Рада України давала більш ніж достатню інфраструктуру для народних депутатів. Заробітна платня народним обранцям та помічникам була гідною. Конституція та закони України гарантували обранцям особливий статус, який дозволяв справді бути незалежним та творити добрі закони, здійснювати ефективний депутатський контроль. Працювати заради власного народу.

Чому ж за всі попередні роки Верховна Рада перетворилась на “фондову біржу”, де торгують акціями-інтересами держави? Стала ярмарком корупції. Апофеозом цинізму та безпринципності.

Чому? Відповідь - винні минулі та поточні українські політичні партії. Збирачі токсинів та інфільтратів, носії інфекцій та вірусів. Ракові пухлини на тілі держави. Немов жорна, вони перемелювали практично всіх порядних та патріотичних людей. Минулі та поточні політичні партії накоїли багато лиха державі і продовжують у цьому ж дусі. Постійними змінами до виборчого законодавства клуб парламентських політичних сил консервує себе.

Ну і, звісно ж, є ще політичні проекти. Політичні партії-проекти. Їх сотні. Під вибори або ж для заповнення електоральних ніш. Для руйнування довіри тих чи інших соціальних груп. Для “розкрутки” тих чи інших політиків. Для ваг-противаг в тих чи інших регіонах. Є партії-клони. Є партії, що просто нищать смисли та слова. Ось такий політичний фаст-фуд.

Журнал НВ (№9)

Дело, которое топит президента

Накануне президентских выборов Петр Порошенко оказался в эпицентре мощнейшего скандала в оборонном секторе, который может стоить ему второго срока

Читать журнал онлайн

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

События

Вчера, 19:02

thumb img
Криминал и запрет СМИ. Что известно о законопроекте о фейках в профессиональных медиа
LOL

Вчера, 11:19

thumb img
Почему не в форме Шахтера? Юлия Тимошенко купила хот-дог на заправке и стала героем шуток соцсетей
Геополитика

Вчера, 14:53

thumb img
Миллиарды долларов. Как эксперты оценили убытки Украины и РФ из-за незаконной аннексии Крыма