Почему люди доверяют популистам

20 мартa 2018, 17:21
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

Экономический кризис, падение доходов и рост цен – это благодатная почва для тех, кто обещает быстро это решить

Останнім часом соціологія показує, що в Україні існує високий запит на популістів. Цьому є пояснення.

Люди хочуть, щоб їхні проблеми вирішувались вже й зараз. Економічна криза, падіння доходів та зростання цін – це благодатний ґрунт для тих, хто обіцяє швидко це вирішити. Та чи можливо це зробити одним махом? Очевидно, що ні. Потрібні роки та правильні реформи, а ще – міжнародна кон’юнктура.

Друге. Популісти в тренді тому, що в Україні немає ідеологічних партій. В нашій історії були паростки таких партій, але вони не приживались. Коли люди голодні, ідеологія відступає на задній план, натомість працюють інстинкти самозбереження.

Україна така не одна. До прикладу, на останніх виборах в Італії теж перемогли популістичні партії: вони вміло обіцяли вирішити економічні проблеми людей вже й зараз. Дійшло до того, що обіцяли надбавку до пенсії, але програм, завдяки яким вони отримають ці гроші, не представили.

Так і в нас: популісти обіцяють, але реальних стратегій побудови кращого життя не мають.

Цілком прогнозовано, що владні партії, особливо ті, що займаються реформами, рідко втримують підтримку від виборів до виборів.

Доброчесні політики будуть говорити правду, а не обіцяти золоті гори

Та це не виправдання. Обіцянки змінити життя на краще мають бути реалізовані, крапка. Інакше будуть проблеми з репутацією: нездійсненна обіцянка її руйнує.

Громадяни підтримують популістів не тільки через економічні причини, а й через нестачу критичного ставлення до наданих обіцянок.

Щоб очистити свої «фільтри», слід черпати інформацію з різних джерел. Особливо про те, як працює економіка, соціальна сфера, фінанси, політика.

У наших реаліях навчання та рівень обізнаності – це хороший запобіжник від обіцянок популістів. Доброчесні політики будуть говорити правду, а не обіцяти золоті гори.

Яку мету переслідують політики, обіцяючи? Вплинути на емоції людини, адже більшість громадян роблять свій вибір, опираючись на емоційну складову, а не розум. Запитайте у будь-якого психолога.

Там, де працюють емоції, розум відпочиває. Популісти популярні тому, що їхні обіцянки зачаровують та надихають. Це як магічна гра, де кожен підпадає під певний вплив чарів.

Тож поінформованість, навчання та освіта. Лише будучи обізнаними в навколишніх процесах, ми зможемо прищепити суспільство від популістів.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 21)

Парламентские списки

Благодаря двум новым политсилам парламент ждет беспрецедентное в истории Украины обновление

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Lifestyle

Сегодня, 10:50

img
Как тренируется и питается Зеленский. Рассказ президентского тренера
События

Сегодня, 14:21

img
Исчезла среди бела дня. В Одесской области пятый день ищут 11-летнюю девочку
Другое

Вчера, 21:55

img
Харлан стала чемпионкой Европы по фехтованию — видео