Переселенцы как "гремлины"

27 сентября 2016, 18:37
482
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Если присмотреться, эти «гремлины» не так страшны, как их малюют некоторые наши чиновники. Средств из госбюджета, как оказывается, они «съедают» немного

Пригадуєте торішнє обурення екс-прем'єра Арсенія Яценюка з приводу того, що переселенці вночі знімають гроші зі своїх банківських карток? Всі одержувачі соціальних виплат, зокрема, й законних пенсій, не тільки пам'ятають це, але й відчули на собі наслідки переведення переселенців на обслуговування Ощадбанку.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, тим часом, запустив в інформаційний простір «страшилку» про те, що тільки в Києві проживає близько мільйона переселенців. В якому контексті він це сказав - тема окремого блогу. Лише вдумайтеся: за офіційними даними Міністерства соціальної політики, згідно з відповіддю на мій інформаційний запит, станом на 1 вересня в Києві зареєстровано 144 866 внутрішньо переміщених осіб. За три тижні міністр внутрішніх справ заявив, що «за роки війни у Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу».

Знову ж таки, не звертаймо уваги на термін «біженці-мігранти», це висловлювання – інша окрема тема (нагадаю лише, що біженці – це люди, які покинули кордони власної країни, натомість, внутрішньо переміщені особи залишились в межах кордонів. Але з огляду на заяви деяких представників уряду, вимальовується картина, що Україна начебто потерпає від голодних гремлінів, які хочуть їсти вночі та розмножуються дикими темпами).

Залякував і колишній міністр соціальної політики Павло Розенко, який казав, що «у цілому річний обсяг різноманітних виплат переселенцям складає близько 30 млрд грн».

Багато порожнього галасу і мало системної допомоги

На додаток до всього, згадаємо, як Служба безпеки України проводила «спецоперацію» спільно з Пенсійним фондом та Мінсоцполітики, звітуючи про те, що «заблоковано протиправний механізм заволодіння державними коштами у розмірі 3,9 млрд гривень, призначеними як соціальні виплати особам, що фактично проживають на непідконтрольній нам території Донбасу» (цитата з матеріалів до круглого столу «Забезпечення дотримання громадянських і політичних прав визначених Міжнародним пактом ООН про громадянські і політичні права та Конвенцією Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод», який відбувся 19 вересня 2016 року). Тоді голова Комітету з прав людини Григорій Немиря справедливо зауважив, що «особи, які фактично проживають на непідконтрольній території, - це громадяни України».

Просто для розуміння реальної ситуації прошу звернути увагу, що для надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг в державному бюджеті на 2017 рік закладено 3,264 млн грн. Це єдина виплата від держави, яку отримують люди, що покинули свої домівки внаслідок війни! І коливається ця виплата від 442 грн для працездатного населення до 884 грн для непрацездатного. Ця стаття видатків в проекті держбюджету-2017 на 96 335 грн менша, ніж у перший рік здійснення виплат.

В цьому контексті доцільно навести цифри цього року. А саме, скільки від держави вимушені переселенці отримали за останні вісім місяців? Станом на 26 вересня 2016 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту в областях України, на облік взято 1 701 571 переселенець або 1 378 033 сім'ї з Донбасу і Криму. Загалом 994 867 сімей звернулись за призначенням грошової допомоги, 918 625 з них таку допомогу призначено. З початку 2016 року отримувачам допомоги профінансовано 2 439 154 тис. грн.

Про необхідність збільшити державне фінансування потреб внутрішньо переміщених осіб неодноразово заявляють наші міжнародні партнери, наприклад, спеціальний доповідач ООН з питань про права внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні, який в вересні вдруге за роки конфлікту відвідав Україну.

Якщо придивитися, ці «гремліни» не такі страшні, як їх малюють деякі наші високопосадовці. Коштів з держбюджету, як виявляється, вони «з’їдають» небагато. Значно більше - порожнього галасу. Значно менше – системної допомоги.

Більше поглядів тут

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

img
С персональным лифтом и звездными соседями. Самые дорогие квартиры Киева, Харькова, Одессы, Львова и Днепра
События

Вчера, 10:48

img
"Киндеры", "альфонсы" и другие. Кто сидел во львовских тюрьмах в 1920-40‑х годах
Travel

Вчера, 19:56

img
Слишком богат и успешен. Каким туристы видят Мюнхен