Особый режим, а не статус. Как Украине обыграть Россию

29 сентября 2016, 21:20
14
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Нам следует заменить слова «особый статус» на «особый режим». В чем ключевое отличие?

Ситуація з форсуванням Мінських домовленостей у вересні набрала нової сили: спочатку європейський десант міністрів закордонних справ, а потім і віце-президент США Джо Байден в один голос озвучували, як доконаний факт, внесення змін в Конституцію України.

Нова угода про розведення військ та намагання встановити режим тиші доводить, що ці слова не просто маневри з метою затягнути час, а серйозна налаштованість. Тому нам потрібний план Б на випадок, якщо нас притиснуть до стіни.

Такий план Б, за збігом обставин, нам підкинула сама Росія – гра в слова. Ця тактика була використана для роз’яснення четвертого пункту домовленостей - «вибори за українським законодавством». Пізніше раптом всі ми з’ясували, що мався на увазі новий спеціальний закон для проведення виборів.

Нам варто підмінити слова «особливий статус» на «особливий режим». В чому ключова відмінність?

По-перше, встановлення особливого режиму функціонування двох регіонів, які постраждали від бойових дій, є неминучим. З точки зору відновлення і подолання наслідків війни, на цих територіях має функціонувати особливий режим прийняття рішень, пересування людей, функціонування підприємств тощо.

Захід вимагає від нас не стільки одностороннього дотримання Мінських домовленостей, скільки збереження образу жертви агресії

По-друге, особливий режим не передбачає особливої політичної суб’єктності, чого прагне Росія. Режим стосується виключно внутрішніх питань постраждалих регіонів, а не всієї території України.

По-третє, особливий режим завжди має часові межі, на відміну від особливого статусу. Можливо, термін режиму може бути невизначеним, але, за будь-яких обставин, він відміняється лише при нормалізації ситуації, тоді як відміна особливого статусу може трактуватись як обмеження політичних прав.

Захід вимагає від нас не стільки одностороннього дотримання Мінських домовленостей, скільки збереження образу жертви агресії. І нам варто це робити з розумом.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

img
Ценовое дно. Сергей Тигипко покупает Арену Сити
Гаджеты

Вчера, 21:01

img
Цифровой лопатник. Обзор блокчейн-смартфона Sirin Labs Finney
Компании/Рынки

Сегодня, 10:40

img
Для каких бизнесов Игоря Коломойского победа Владимира Зеленского является хорошей новостью