Очевидная диверсия

28 сентября 2017, 16:51
891
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Несколько слов о взрыве на 48-м Арсенале в пгт Калиновка

Вже з цього приводу написано безліч статей та постів у соцмережах і ЗМІ. Зроблено низку серйозних аналітичних висновків «facebook-фахівцями». Але, в основному, відслідковується чітка політична хмаринка під назвою «зрада». Ну а далі вже все: «винні з'ясовані» і «вимагаємо покарання» Муженка, Полторака та, іноді, Порошенка.

За останні декілька років після вибухів на базах і складах боєприпасів (усі в курсі де саме), були зроблені висновки та виділено багато сотень мільйонів гривень на їхню безпеку, зокрема антитерористичну і протипожежну.

Це близько 7% від того, що виділяється на цю справу в інших, більш економічно розвинутих країнах, в яких все одно регулярно здійснюються теракти і диверсії. Перешкодити їм дуже важко або неможливо, бо вони ретельно сплановані та підготовлені. У казки про «недопалки, що кинув солдатик чи прапорщик» або «кимось підпалену суху травичку» вже давно ніхто не вірить. Тим більше, що зараз в нашій країні йде війна. Війна з російськими терористичними військами на сході та із спецслужбами РФ по всій країні.

Може простіше за все перекласти всю провину на міністра оборони та ЗСУ?

Тепер думка дилетанта.

Очевидно, що була скоєна диверсія. І це підтверджує багато факторів. Перший: ретельно дібрана дата здійснення теракту – день народження президента України (найкращий час для резонансної події).

Другий: неможливість самозапалення у відсутності спекотної погоди у регіоні у цей час.

Третій: дуже схожий почерк, що ми бачимо у всіх останніх випадках, коли в нас вибухали бази і склади боєприпасів. Підпали боєприпасів відбувались завжди у центрі відкритих майданчиків і відразу у декількох місцях одночасно.

Доказом «зовнішнього впливу» можна розглядати той факт, що запалення боєприпасів не відбувалось у закритих сховищах, хоча там кількість боєприпасів у десятки разів більша. Найчастіше вибухи починались на відкритих майданчиках де зберігаються боєприпаси, що підлягають утилізації, а не постачаються до військових частин. Цей факт виключає можливість проникнення ворожих агентів у середину військової частини або підкупу працівників з метою нанести найбільших майнових втрат. Тоді б було закладено вибухівку або здійснено підпал у середині сховищ і втрати були б в рази більшими.

«Зовнішньо» можна здійснити диверсії тільки за допомогою пострілів по складах зі зброї або скидання мін з БПЛА. Організована охорона і оборона артилерійських баз і складів боєприпасів, що розташовані далеко від зони ведення бойових дій, повністю виключає ведення вогню зі зброї по військових базах. Тому залишається тільки один спосіб – це застосування БПЛА для скидання мін або використання їх, як літаків-камікадзе.

Відразу виникає питання до Полторака і Муженка, а чому тоді не застосовувалась система РЕБ (радіоелектронної боротьби) з метою перехоплення або перешкоджання радіосигналу, за допомогою якого здійснюється керування БПЛА, які за три з половиною роки ведення АТО могли б давно розробити або закупити?

Чому їх не зафіксували та не знищили наші системи протиповітряної оборони (ППО)?

Ці питання найбільш часто використовуються з метою дискредитації наших військовослужбовців ЗСУ.

Поясню все послідовно.

БПЛА російського виробництва типу «Орлан», що спроможні нести міни та скидати їх на цілі, мають відносно невеликі розміри, здійснюють польоти на невеликих висотах від 70 до 1000 метрів, та зроблені з композитних матеріалів, що не дозволяє зафіксувати їх нашим системам ППО та знищити.

Крім того, перебувати у польоті вони можуть до 2,5 годин та долати відстань до цілі за декілька сотень кілометрів. Працюють вони за комп’ютерною програмою польоту і не мають прямого зв’язку зі своєю базою управління, що не дає можливості зафіксувати безпосередні місця їх старту.

І останнє: на цих БПЛА використовуються термобаричні міни, що мають температуру горіння близько 3 500 градусів Цельсія. Тобто, загасити їх будь чим просто неможливо. Вони навіть під водою горять! Будь-яка протипожежна система, що існує, просто безсила у даному випадку!

Тепер питання: якщо ці диверсії заздалегідь планувались десь на території України, здійснювалось переміщення засобів диверсій (БПЛА, термобаричні міни, засоби управління, засоби зв’язку), то чому вони не були «зафіксовані» та знешкоджені контрозвідувальними підрозділами СБУ, антитерористичними підрозділами ГУР та Національною поліцією України?

Може їм не виділялись кошти для здійснення антитерористичної діяльності? Не вірю.

Може в нас немає планів протидії тероризму та диверсіям? Не вірю

Може в них слабенька профпідготовка? І в це я не вірю

А може простіше за все перекласти всю провину на міністра оборони та НГШ ЗСУ, як колись на «солдатика чи прапорщика, що не в тому місці покурили»? Дуже на це схоже.

А ще будь-яка «резонансна справа» дуже вигідна певним «політичним діячам» типу Семенченка-Парасюка для дестабілізації загальної обстановки в країні і дискредитації існуючої влади. Дуже вірогідно!

Плюс, однозначно це вигідно нашому ворогові. І в цьому я переконана повністю!

Багато питань, а от відповідей поки немає. Але вони обов'язково будуть. Треба просто зачекати. І прошу не судити мене суворо за мої дилетантські висновки.

Журнал НВ (№10)

Момент истины

Шесть главных претендентов на президентское кресло ответили НВ на семь вопросов — политических, мировоззренческих и личных

Читать журнал онлайн

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

IT-индустрия

Сегодня, 14:00

thumb img
Netflix, берегись. Apple представляет свой стриминговый сервис - онлайн-трансляция
События

Вчера, 19:30

thumb img
Пули и кислота. История организатора расстрела последней российской императорской семьи
Экономика

Сегодня, 09:00

thumb img
Зеленский слабо ориентируется в политике. Это очень рискованно — Томаш Фиала