Перемирие - не повод простить Россию

13 февраля 2015, 16:26
1406
Соглашение в Минске продемонстрировало, что все участники переговоров в тупике: никто не рискует рубануть саблей или нажать кнопку

Відповідальність за життя, навіть не своє (своє – лише політичне), за життя інших людей, є викликом, неймовірним вантажем, тягарем і для совісті (вже зараз або ж потім), для серця, для мозку.

Тому я розумію, чому необхідні перемовини. Бо дійсно немає нічого більш цінного за життя людини. Навіть неприємної, навіть такої, котру є підстави вважати злочинцем.

Мінські домовленості, власне, продемонстрували те, що всі учасники перемовин в тупику. Бо ніхто не ризикує, якщо метафорично, рубанути шаблею або ж натиснути кнопку.

Можна ці домовленості не виконувати (кого зараз цим здивуєш), і дуже довго ситуація залишатиметься такою, якою вона є зараз. І будуть гинути люди.

А з виконанням є проблеми. Неймовірно важко затиснути себе в рамки прагматизму, відкинути все емоційне, і прийняти амністію винних у військових (в подальшому - воєнних) злочинах. Важко усвідомити, що доведеться прийняти навіжених ватажків та легітимізувати цих людей в якості політичних лідерів регіону. Вони – міліція, вони – місцева влада, вони – політична еліта регіонів.

Втім, мені боляче це констатувати, але Донбас саме подібних типочків колись вмостив на владні крісла цілої України. Всі ці знані нами бандюки, котрі просто встигли відмитися, вдягнути туфлі зі шкіри алігаторів та інші статусні речі, скоригувати минуле в офіційних паперах, винайняти іноземних тренерів, набути наукових ступенів.

Ми маємо зробити все, щоб Російська Федерація ревіла та стогнала під час всіх можливих судових процесів

Я хочу сказати, що це вже було, нічого нового. І якщо саме такі люди потрібні більшості двох областей України, хто ми такі, щоб нехтувати демократією?

Най тільки вгамуються і припинять вбивати, руйнувати і не давати нам спокою.

Крім того, це не заперечує можливості вчити, зміцнювати, професійно укомплектовувати українську армію.

Переконана, що до наших послуг будуть кращі воєнні стратеги, тактики, військові міжнародного рівня.

Я не є фахівчинею у справах війни, я і у мирні часи не всьому даю раду. Але якщо ми не можемо собі дозволити посилити військові позиції; навіть якщо нам дадуть найсучаснішу зброю; якщо в нашу ситуацію не може втрутитися НАТО; якщо є найменші побоювання застосування ядерної зброї РФ, - треба йти на умови миру.

Навіть такі, що видаються проявом слабкості, навіть такі, що принижують гідність і доводять до випаровування кров, що вже давно бурлить-кипить.

Інша річ - злочини. Злочини проти людей, проти державного устрою.

Інша річ – визнання на міжнародному рівні Російську Федерацію країною-нападницею, підбурювачкою, агресоркою цього збройного конфлікту з усіма правовими, економічними, фінансовими наслідками.

Тому не зважаючи на всі підписані зараз угоди, не зважаючи на те, що ми можемо підписати далі для порятунку власних громадян, Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, Генеральна прокуратура, обрані для представлення в судових інстанціях інтереси України адвокатські компанії, народні депутати України, президент в межах своїх повноважень мають зробити все задля того, щоб нашу ситуацію розслідувати кращі міжнародні фахівці з кримінального права; щоб Російська Федерація ревіла та стогнала під час всіх можливих судових процесів.

Це не буде швидко. Але це єдине - вірний та правдивий шлях, на мою суб`єктивну думку.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал

Читайте новый номер журнала НВ

Подписывайтесь на журнал НВ и читайте свежий номер прямо сейчас. Все подписчики также получают доступ к архивным выпускам журнала. Стоимость подписки на три месяца всего 59 гривен.

Подписаться и читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Политика

Вчера, 18:31

img
Инаугурация и громкие отставки. Как прошел первый день президента Зеленского — хроника
Лонгриды

Вчера, 21:07

img
Прикосновение. История Андрея и Жени
Компании/Рынки

Сегодня, 09:30

img
Когда исчезнет Роттердам+ и причем здесь президент Зеленский, Ахметов и Коломойский