Мир спасет биткоин?

21 сентября 2018, 15:48
686
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

Финансовые эксперты говорят, что он может стать единой валютой, на которую не влияет политика государства или банка

Посилення торговельної війни між США і Китаєм привело до так званої «ланцюгової реакції». Цей процес став глобальним: з відповідними санкціями приєдналися ЄС, Канада і Мексика. Протистояння спричинило знецінення фіатних валют по всьому світу, падіння довіри до центральних банків та їх здатності утримати курс національної валюти. На думку аналітиків Bank of America Corp, чиє дослідження опублікували Bloomberg, нинішня ситуація нагадує 1998 рік: ринки країн, що розвиваються, поступово руйнуються під ударами дорогого долара, в той час як ринок акцій високотехнологічних компаній у США демонструє стійке зростання. В таких умовах глибокий відтік інвестицій з ринків, що розвиваються, практично неминучий.

Власники великого капіталу активно шукають безпечну «гавань» для своїх активів. Завдяки відсутності централізованого управління та емітентів біткоін став певним чином порятунком.

Так, у Туреччині, Аргентині, Колумбії, Венесуелі (країнах з «крихкою економікою») попит на біткоін почав різко зростати. Через понад 40%-ве падіння турецької ліри та зростання недовіри до уряду обсяг угод на основних криптобіржах Туреччини виріс більш ніж на 100%. У результаті кожен п’ятий житель країни вже став власником криптовалют. На думку турецької влади, одним із варіантів порятунку економіки має бути запуск національної валюти Turkcoin (TL). Наразі проект на стадії розробки.

Власники великого капіталу активно шукають безпечну «гавань»

Подібний експеримент провели у Венесуелі: випустили криптовалюту El Petro (PTR), яку «забезпечили нафтою». Та експеримент не вдався. Цей приклад підтверджує: в умовах недовіри до національного банку населення не зберігатиме свої заощадження у національній валюті, навіть якщо вона буде цифровою.

Аналогічно в Ірані: після введення американських санкцій національна валюта зазнала девальвації, а це призвело до швидкого росту біткоіна – ринку та майнінгу. Після того, як уряд Ірану заявив, що легалізує майнінг, курс на місцевій біржі зріс в 4 рази за добу і оцінювався вище $26 тисяч.

У ПАР, де безробіття зростає і економічна ситуація все погіршується, біткоін став засобом, за допомогою якого населення намагається хоч якось зберегти зароблене.

Натомість Китай, з метою посилення економічного впливу, ввів повну заборону на імпорт вугілля, залізної руди, свинцю та водних і морських продуктів з КНДР. Наслідки санкцій пом’якшили майнери, які почали використовувати залишки вугілля для діяльності біткоін-ферм.

Та якщо ви не чиновник або військовий, отримати доступ до інтернету в Північній Кореї досить складно. У країні досить обмежена кількість комп’ютерів та IP-адрес. А тому без відома уряду ви навряд чи зможете займатися майнінгом. Це досить цікава ситуація, адже хакерів з Північної Кореї звинувачують у кібератаках на південнокорейські криптобіржі та крадіжці коштів.

Цікаві часи переживає і російський ринок. Санкції, а саме обмеження для бізнесменів і замороження доларових рахунків, спровокували падіння рубля до позначки дворічної давнини і відтоку капіталу з країни в офшорні зони (близько 60 трильйонів рублів або майже $1 трлн.). Так само як у інших країнах, економічна криза у Росії стала благодатним ґрунтом для зростання кількості криптоінвесторів. Згідно з даними Російської асоціації криптовалют і блокчейна, зараз в країні близько 2 мільйонів кріптоінвесторів, а до кінця 2018-го стане не менше 3 млн.

Натомість Національний банк України все ще не визначився з офіційним статусом біткоіна. За словами заступника голови Олега Чурія, криптовалюта – це ні паперові кошти, ні валюта, ні платіжний засіб іншої країни, ні цінні папери, ні грошовий сурогат.

Хоча на сьогодні немає чіткого регулювання ринку криптовалют в Україні, експерти оцінюють його в $2,5 млрд на рік. Ця цифра постійно зростає, як і кількість криптоінвесторів, які прагнуть зберегти заощадження в умовах нестійкої економіки. Фінансові експерти говорять про те, що біткоін може стати єдиною валютою в усьому світі, на яку буде впливати лише ринок, а не політика будь-якої держави чи банку. Цілком можливо, що в майбутньому світовою економікою будуть керувати вже не доларові, а криптомільярдери.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Инновации

Вчера, 20:00

article_img
Аквамен отдыхает. США разрабатывают подводных боевых роботов
Компании/Рынки

Вчера, 14:42

article_img
Искусство привлекать внимание. История успеха креативного агентства Banda
Авто

Вчера, 07:01

article_img
Лучшие б/у кроссоверы до $15 тыс.