Медленная смерть. Страна, которую построил хайп

27 февраля, 18:51
904
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

Сегодня мы воюем против Евровидения, а завтра спасаем страну от отмывания средств в оборонке. Так ли рождаются изменения?

Нещодавно я знайшов цікавий термін Slow Death, що за означенням моєї знайомої значить «перевантаження через велику кількість проектів та величезне почуття відповідальності». Це поняття є протилежністю всесвітньо відомого тренду Slow Life, що означає стиль життя, який підкреслює більш повільні підходи до аспектів повсякдення.

Я часто пишу і розповідаю про важливість повільності, але зрозумів, що повільність може як зберегти життя, так і мати вбивчий ефект. Українське інформаційне поле більше нагадує удава, який з кожним обертом зменшує простір для дихання та зменшує шанси на виживання.

Три стовпи здорового життя

Slow Life проявляється у нашому житті через певні практики.

В основі проблем лежать не масонські зібрання

По-перше, це про свідоме харчування, коли ми розуміємо що і коли їмо, і чому це так впливає на наше життя. Наприклад, люди, які займаються спортом, мають спеціальний раціон харчування – це не про тих, хто використовує хімічні добавки. Тобто ці люди є менеджерами свого меню.

Ідеологи повільного харчування говорять, що через велику кількість інформації та швидкість життя наше меню змінюється на більш шкідливі та штучні інгредієнти. Збереження правильного способу харчування – важливо для самопочуття та збереження життєвої енергії.

По-друге, Slow Life – це про свідому працю. Немає сенсу встановлювати тисячі правил та інструкцій, якщо людина не мотивована досягати результатів та взагалі робити щось ефективно. Повільна робота – це не про прокрастинацію. Це про увагу до деталей, точність, прискіпливість, уважність та планування.

По-третє, Slow Life – це про вміння відпочивати та отримати від цього насолоду. Для когось це час з сім’єю, для когось – неспішні подорожі чи бодай прогулянки парками. Навички сповільнення важливі, щоб на деякий час відключитися від мережі турбот та проблем і побути сам на сам з собою та природою. Практика відпочинку має величезний вплив на креативний та інноваційний потенціал людини, адже всі геніальні ідеї приходять саме у моменти розслаблення.

Я кричу, а значить існую

Повільна смерть чи Slow Death – це заповнення свого життя «сміттям». Це коли ти намагаєшся встигнути все.

На жаль, таке явище дуже часто можна зустріти в українському підприємництві. Де попри титанічні зусилля та постійні перевантаження на виході маємо неякісний продукт з поганим сервісом та роздратованим персоналом. Повільна смерть – це коли помічаєш, що давно втратив розуміння кордонів між сном та активною життєдіяльністю. Це коли спотикаєшся на кожному порозі, а дрібниці стають кошмаром у всьому.

Чому ми переживаємо Slow Death? Це відбувається у вигляді істерик та нервових зривів, до яких призводить невміння управляти часом, енергією/вміннями та розподіляти завдання. Наприклад, багато проблем стаються через погане прогнозування, коли, приміром, прямо посередині проекту доводиться переписувати бюджет чи шукати нових працівників. Подібні явища досить розповсюджені. Через це ми, приміром, часто нездатні правильно розрахувати час на дорогу, а через певні комплекси – і вартість своїх зусиль.

Нездатність чесно визнавати початкові обставини та закладати ризики у планування призводить до того, що країна знаходиться у постійному почутті Slow Death. Де кожен інформаційний скандал – спроба боротися з наслідками, а не причинами. А нові закони, умови конкурсів, інструкції залишаються потенційним джерелом для нових стресів та потрясінь.

Я постійно сперечаюся із шукачами зради про те, чи були та чи інша подія спланована та запрограмована, тому що переконаний: в основі проблем лежать не масонські зібрання, а банальне нерозуміння циклів здорового функціонування людини, організації, системи.

Жодні вибори не здатні замінити відсутність розуміння важливості повільності для ефективного та сталого розвитку. Друзі, які бувають у Скандинавії, часто жаліються на те, що там усе занадто повільно та нудно, але саме це внутрішнє відчуття спокою і дозволяє Фінляндії, Швеції та Данії знаходитися у першій десятці найінноваційніших країн світу.

У центрі уваги

Ми маємо досить прогресивні медіа, які, на мій погляд, якісно виконують свою роботу, розкриваючи та висвітлюючи важливі теми для суспільства. Та повірте: ми нічого не змінимо через суто кліпове мислення, де сьогодні ми воюємо проти пропаганди у Євробаченні, а завтра рятуємо країну від відмивання коштів у оборонній галузі.

Успішні країни – це повільні та поважні інституції, які мають авторитет, та здатні ставити стратегічні цілі для розвитку. Україні треба цього повчитись. Інакше постійне емоційне перевантаження приведе нас до повільної смерті.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Диалоги о бизнесе

23 мая, в Киеве, известные предприниматели Сергей Тигипко, Пётр Чернышов, Игорь Смелянский и Дмитрий Шимкив станут спикерами лекции НВ «Диалоги о бизнесе: как преуспеть в эпоху перемен».

Записаться на лекцию

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Культура

Вчера, 22:20

img
300 музыкантов, кино и маркет Всі.Свої. Leopolis Jazz Fest объявил полную программу
Культура

Вчера, 11:21

img
Канны 2019. Ди Каприо, Брэд Питт, Марго Роби и другие на премьере фильма Однажды в Голливуде
События

Вчера, 20:33

img
Феминитивы и экспансия Ґ. Что изменилось в новой редакции Украинского правописания