Как провалился план Кремля по разделу Украины

6 февраля 2015, 12:45
4576
Президент РФ пытался в лучших имперских традициях решить вопрос Донбасса за спиной Киева, но Запад не пошел с ним на переговоры

Отже, дякуючи тому, що демократія річ слабо придатна для збереження "страшенних таємниць", ми починаємо отримувати "зерна правди" про несподівані дипломатичні зиґзаґи останніх днів.
Перш за все, зрозуміло чому нічого не зрозуміло. Це пов'язано з блискавичним темпом подій. 4-го лютого лідери Франції і Німеччини отримали пропозицію Путіна по "українському врегулюванню", а 5-го вони, вже обговоривши цей план між собою і висловивши своє попереднє "фе" Путіну, прибули в Київ.

Менше доби для дипломатії в звичайних обставинах - це ніщо. За цей час іноді навіть звіти про попередні зустрічі і переговори не встигають оформити.

Що було в плані Путіна? Можемо реконструювати лише зі слів, що це спосіб перетворити Донбас на нове Придністров'я чи Абхазію.

Скорше за все, мова йде про "повернення окупованої території" до складу України з якимось особливим статусом, при цьому сам край залишався б під контролем "миротворців", звичайно ж, за участю Росії. Тобто платять вдови українських солдат, а гуляє Росія.

Як виявилося, цей план Путін намагався проштовхнути через Францію і Німеччину тишком, без України. Нормальна імперська практика - ділити чужі землі без участі тубільців. Зрозуміло, чому в Росію повертається культ Сталіна. Так, це правда, що між СРСР 1939-го і сьогоднішньою Росією різниці немає.

Цього року ми, швидше за все, не повернемо ні Донбас, ні Крим. Зате зупинимо ворога, значно сильнішого за нас

Але в чому серйозно прорахувався російський Гітлер без вусиків (чи Наполеон без "трьохуголки"), так це в тому, що Німеччина і Франція з того часу все ж таки активно розвивались і далеко пішли.
Отже, лідери Франції і Німеччини примусили Путіна офіційно поінформувати Київ про цей план. А по суті - запитати нашу думку. Дрібничка, а приємно. Це ще один доказ тому, що ніхто на Заході нас зіллє, якщо, звичайно, ми не почнемо зливатися самі.

Ця ситуація також дає підстави зробити ще пару попередніх висновків. Нові "миротворчі ініціативи Путіна" збіглися у часі з кривавими і безглуздими спробами захопити Дебальцеве.

Наш прогноз щодо того, що Путін наступатиме доти, поки матиме ресурси, збувається. Але той факт, що ініціативи політичного врегулювання Путін висуває ще до досягнення будь-яких серйозних успіхів у військовій кампанії, як на мене, може свідчити лише про одне - він вже не впевнений, що досягне значно більшого.

Це ще не перемога, але це те, що дає надію починати уявляти її, перемоги, обриси.

Це не може бути повна і остаточна перемога України. Цього року ми, швидше за все, не повернемо ні Донбас, ні Крим. Наша перемога полягатиме в тому, що ми зупинимо ворога, значно сильнішого за нас.

Але для цього, окрім подальших жертв і готовності активно оборонятися, нам ще й мудрий план потрібен. І часте повторювання слів "реформи" і "Мінські домовленості" - це не найкращий план. Власне, це зовсім ніякий не план.

Нинішня дипломатична активність поки що не принесе миру. Уже зрозуміло, що план Путіна є неприйнятним, і франко-німецьке посередництво їде в Москву з контрпропозиціями, яких і Путін наразі прийняти не зможе.

Тому - до зброї. Ми відвоюємо собі мир. Нехай поки і без усіх територій.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Читайте новый номер журнала НВ

Подписывайтесь на журнал НВ и читайте свежий номер прямо сейчас. Все подписчики также получают доступ к архивным выпускам журнала. Стоимость подписки на три месяца всего 59 гривен.

Подписаться и читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Геополитика

Сегодня, 16:16

img
Открыли путь. Почему Украине может быть выгодно возвращение РФ в Совет Европы
Люди

Вчера, 20:50

img
С войной модель кричащей роскоши уходит. Обед с Андреем Федоривым
События

Вчера, 21:08

img
Гарантии и ответственность. В Украине ужесточили требования для туроператоров — подробности