Как Януковичу вернут деньги «семьи»

10 декабря 2015, 10:06
Цей матеріал також доступний українською
Предложенный режим специальной конфискации - это механизм "отжима" имущества без доказательства вины, следствием которого может стать международная легализация активов "семьи"

Як повернути Януковичу 100 мільярдів під виглядом конфіскації. Завтра з високою ймовірністю будуть протискати проект закону про спецконфіскацію. Під гаслами «заберемо майно в Януковича та сім’ї» будуть намагатися провести аферу, аналогів якої Україна не мала за всі роки незалежності.

Про що йдеться: родині Януковича та близьким до нього особам належить багато майна «нажитого нєпосільним трудом», вартість якого оцінюють в 100 млрд. грн. Ці гроші можна було б повернути державі через суди (у тому числі – міжнародні), проте для цього необхідно було, щоб Генпрокуратура, МВС та СБУ провели необхідне розслідування, зібрали б докази і звернулися до суду українського чи міжнародного.

Чи то працювати не дуже хотілося, чи то в процесі збору доказів могли назбирати доказів «не на тих», як би там не було – за 2 роки жодної справи не доведено до кінця.

Тому пішли «на хитрощі». Запропонований режим спеціальної конфіскації – це механізм «віджиму» майна без доказів вини, наслідком якого стане міжнародна легалізація активів «сім’ї».

Поясню на прикладі Януковича. Протягом 2-х років в наших органів правопорядку був абсолютно дієвий механізм конфіскувати майно екс-президента: зібрати докази, довести вину Януковича в суді, вимагати конфіскації як покарання або як запобіжного заходу. Що пропонується зараз: доказів збирати не треба, тому що тепер Янукович має сам особисто доводити в суді законність походження свого майна. Янукович на суд передбачувано не з’явиться, тож доводити законність майна буде нікому, тож його можна спокійно конфіскувати.

Тут наче б то має наступити хеппі–енд: майно конфісковано, Кабмін його може продати (або передати іншому органу державної влади).

Але це не кінець, це лише початок. У той час як Кабмін буде продавати Сухолуччя, Янукович звертається до Європейського Суду з прав людини, де зі 100% гарантією виграє справу, навіть якщо його адвокат «плуг». Тому що рішення суду буде базуватися на законі, який суперечить основоположним принципам демократичного суспільства: непорушності права власності та презумпції невинуватості. І до речі, Конституції України. Як наслідок, Янукович поверне собі втрачені статки З бюджету України (це прямо зазначено в законі) плюс компенсацію, яку визначить суд.

І це вже фінал, бо рішення Європейського Суду з прав людини є остаточними і обов’язковими для виконання. Але навіщо це робиться? Все дуже просто: ЄСПЛ організація не надто спритна. Мине рік-два до моменту розгляду справи. Увесь цей час можна буде спецконфісковувати і швидко продавати… Звісно, потім доведеться повертати та компенсувати, але ж продавати будуть одні і їх одиниці, а повертати будуть інші – це 40 мільйонів громадян України.

PS: Офіційний Вашингтон попередив, що в разі одержання запиту на конфіскацію майна, що знаходиться в США, відповідно до такого закону, Україні буде відмовлено. Тому що США не мають намірів витрачати свій бюджет на Януковича.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Журнал НВ (№ 21)

Парламентские списки

Благодаря двум новым политсилам парламент ждет беспрецедентное в истории Украины обновление

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

События

Вчера, 17:57

img
Был в квартире не один. Что известно о смерти депутата Дмитрия Тымчука
Страны

Сегодня, 16:13

img
Быстрее, чем предполагалось. Почему в Канаде начала таять вечная мерзлота
События

Сегодня, 10:46

img
Здесь нельзя находиться, я с ума сойду. Зеленский планирует создать на Банковой художественный музей