Единственный способ самозащиты ромов

26 июня 2018, 13:01

Кроме апелляции к верховенству права внутри страны и помощи международного сообщества

За умов, коли погроми набули підступної системності і завершились вбивством. За умов, коли влада замовчуванням і нерішучістю протидіяти потурає активістам праворадикальних рухів у переслідуванні ромів, тобто, фактично, сприяє розвою національно-радикального екстремізму.

За умов, коли не звертається увага на українських підлітків, які виховуються і тренуються на участі у погромних і насильницьких діях невідомо за чиї кошти.

За цих умов я бачу єдиний спосіб самозахисту ромів, крім апеляції до верховенства права всередині країни та за допомогою від міжнародної спільноти. Це громадська самоорганізація ромів. Самоорганізація не лише через органи ромського населення. Не лише через громадські організації, які вже крок за кроком допомагають правозахисту, формуванню правосвідомості, інклюзивній освіті, медичному посередництву та розвитку великої ромської культури і мистецтва.

За цих нових умов, коли більш-менш притушена сегрегація ромського населення набула наглий характер самосуду і вбивства рома, цієї самоорганізації вже замало. Роми мають єднатись. І це є нагальним, хоч й непростим завданням для розрізненого, табірного, способу життя і світогляду ромів.

Видео дня


Я не одного разу доносив це розуміння до лідерів ромських таборів і різних громадських об'єднань. Ми говорили про те, що вони всі мали б єднатись. Єднатись у більш цілісну спільноту, яка долає внутрішні незгоди і суперечки. Спільноту народу Рома, який знаходить і погоджено висуває своїх лідерів.

Ці мріяні лідери, чоловіки і жінки роми, вже формуються, вже починають діяти, публічно невідомі країні, але відомі у середовищі ромів. Ці лідери могли б згодом політично представляти різноманітні етнічні інтереси ромського народу на загальноукраїнському рівні. Такі лідери були б в змозі захистити свій народ від неонацизму. І ці лідери тим самим могли б допомогти всьому нашому суспільству, всім громадянам, залишитись на шляху побудови європейської демократії, протистояти крайньому радикалізму.

В Україні такі спільноти з такими видатними провідниками є. Етнічні спільноти, наші народи, які допомагають Україні боротись проти агресора, а також міжнародно захищають нас від гібридної брехні про нашу історію і про наше теперішнє суспільство як радикально націоналістичні.

Роми мають ще створити подібну громадсько-політичну єдність свого народу, щоб їхні лідери вийшли на загальнонаціональний рівень. Допомогти їм у цьому є демократичним завданням влади, якщо вона вважає себе прогресивною, проєвропейською. Спільним завданням нашого громадянського суспільства.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Instagram.

Показать ещё новости
Радіо НВ
X