Два дні секс-символу з війни у столиці

24 октября 2014, 15:03
11018
Два дні секс-символу з війни у столиці - фото

Валера приїхав до Києва зібрати найнеобхідніше для вояків. Після короткої відпустки і ротації – хлопці збираються повернутися на передову

Як десантник Валера у волонтерів «Народного тилу» просив тепловізор. А потім уперше в житті потрапив на модний показ

Зірка youtube. Секс-символ. Герой. Після відео, де Валера з голим торсом передає вітання Гіркіну-Діркіну, яке передивилися півтора мільйона людей, – десантник став практично медіа-персоною. Хоча й знімали те славнозвісне звернення заради розваги – щоб якось перебути дні затишшя. Коли не так активно стріляють, Валера також активно читає книжки – зокрема, «Соляріс» так вразив, що перечитав книгу двічі поспіль.«Вам «еспресо» чи «американо»?», - запитав Валерія офіціант у кав’ярні. Хлопець усміхнувся і зашарівся. Він не зрозумів у чому різниця, та й після семи місяців в окопах, і часом, без наявності питної води – такий вибір робити ніяково. Він багато чого чує, куштує і бачить уперше.

Ми з ним познайомилися не заради інтерв’ю. Я хотіла бійцю допомогти зібрати потрібні речі для його роти. Саме за цим Валера і приїхав до Києва – зібрати найнеобхідніше для вояків. Бо після короткої відпустки і ротації – хлопці збираються повернутися на передову. Хоч контракт у десантника закінчився, він вирішив просто залишитися з побратимами до перемоги.

Перед тим як їхати до мене на зустріч - Валера опитав знайомих: хто ж така Соломія Вітвіцька – бо апріорі скептично ставиться до журналістів.


2


Я не збиралася робити сенсаційний матеріал – ми просто поїхали в «Народний тил», щоби Валерій склав список потрібних речей для своєї роти. Мовляв, форму і берці хлопці куплять собі самі - а от потрібні саме найдорожчі речі: як-то біноклі з далекомірами, тепловізори, хороші намети, зимові спальники - бо туристичні намети швидко промокають, спальники - теж не витримують морозів. І воювати тепер доводиться не лише з озброєними ворогами, а й із застудами та вірусами…

Боєць згадує, що коли стояли на передовій, то навіть якомусь «Снікерсу» часом раділи, як діти

Валері лише 21-н – після школи пішов до армії, бо просто запізнився на медогляд у військову вищу школу. Іще під час строкової служби підписав контракт. А потім - війна. Воює на передовій із перших днів війни. І перше найпопулярніше відео зняли саме на Краматорському аеродромі, який хлопці тоді відбили в сепаратистів.

Несподівана популярність Валери його наразі дивує і насторожує. Йому пишуть сотні дівчат. Журналісти прагнуть зустрітися та взяти інтерв’ю. Люди фотографуються – і Валера вже жартує, що почувається мавпочкою, з якою всі роблять фото на згадку.

Молодий і зазвичай усміхнений парубок, який постійно жартує та висміює все довкола, а головне - регулярно «тролить» терористів у своїх відеозверненнях, – нині втомлений та дещо розгублений. Його пригощають у ресторанах, підвозять на гарних автомобілях, дарують речі. Він ніяковіє і особисто в мене не готовий узяти готівку, яку наша редакторка передала для нього.

Боєць згадує, що коли стояли на передовій, то навіть якомусь «Снікерсу» часом раділи, як діти. Волонтери до десантників у саме пекло бойових дій доїжджали дуже рідко. Тут історія Валери переплітається ще з однією історією Кості Ходаковського. Парубок активно допомагає нашим військовим іще з окупації Криму. Він збирає гроші, координує багатьох волонтерів, закуповує спорядження, форму, теплі речі, тепловізори – словом, усе необхідне, та відправляє на фронт. І це в той час, коли він відбуває термін у в’язниці. Дружина Костянтина Вікторія з немовлям на руках активно їздить у частини і на місця дислокації – розвозить зібрані речі й закуплену допомогу. Без таких небайдужих людей - загиблих було б у рази більше. Давно не таємниця - армію утримують українці.

Після того, як ми побували у волонтерів «Народного тилу», Валера погодився поїхати з нами на Тиждень моди. До цього дефіле міг бачити тільки по телевізору. У «Мистецькому арсеналі» метушаться люди, зірки, моделі.


4_n_2


Усе довкола було дивним – найбільше бійця вразили чоловіки в колготках і з накладними віями. «Такі здорові мужики – їм би дуже пасувала ПКМ, вони б могли розвантажити КамАЗ із набоями і не втомилися б», - розмірковував хлопець із війни. Хлопцю, що прийшов із війни, не вдавалося поскладати в голові пазли з такої подвійної реальності - там на Сході стріляють і немає берців. А тут мир і моделі дефілюють у літніх сукенках. Якось не зміг він роздивитися в дівчатах – саме дівчат. Мовляв, ходять як ляльки, не всміхаються. Але то таке. Він каже, що не ображається на людей, що живуть звичним ритмом. Життя триває. Бо немає сенсу про це замислюватися – це ж нічого не змінить.

А наступного дня ми поїхали в гості до Костянтина Олійника в «Мамаєву слободу». Веселий козак теж щойно повернувся з фронту. Він під Щастям служив у 80-й аеромобільній бригаді. Два десантники мали багато тем для розмов. Хоча при мені вони намагалися не особливо критикувати військове керівництво. Утім, усе одно відчувалося, що коли заходить мова про генералів, то напруження в повітрі посилюється…

І я хочу вірити. Що історія все розставить по своїх місцях. А злочинні накази – залишаться на совісті тих, хто їх віддавав. І відповідати колись доведеться, навіть, якщо не тут, у світі живих…

А ще Валера розмірковує про те, ким стати після війни. Козак подивився в його щирі очі – і прочитав, що хлопець обов’язково вийде переможцем із боїв. Валера після цієї несподіваної популярності своїх відеороликів хоче вступити на журналістику. А ще - у нього в бою розбився телефон – тож, він мріє про новий. Три місяці збирав свою зарплату, але на такий омріяний, щоби знімати далі свої замальовки з фронту, усе одно не вистачило… Це так цинічно, що зарплата бійця, який щодня ризикує своїм життям, не вистачає на такі дрібниці…


1


Білявий парубок за півроку на фронті схуд на 10 кілограмів. Набув життєвого досвіду. Утратив багатьох найближчих друзів. І от вони тепер сприймають нас – жителів під мирним небом – як людей з іншого світу. Які ніколи їх не зрозуміють. Нам не знайти потрібних слів, щоб утішити чи розрадити. Ми просто не бачили того, що бачили вони. Ось про це Валера намагався сказати у своєму відвертому вірші про наболіле.

17 сентября

Сколько слёз и сколько горя
Нам принёс всем этот край.
Сколько жизней мы отняли.
Сколько жизней мы спасли.
И не может из души
Вот так вот просто всё уйти.
Кто хотел бы нас понять,
Всю ту тяжесть передать –

Это невозможно...
Даже матери и жены.
Мы навсегда обречены,
С этим быть в душе одни.
Слёз, сочувствия не нужно,
Сами плачем по ночам.
Снятся парни нам живые,
Улыбаются и там,
Но они уж не проснутся,
И с любимыми своими
По парку больше не пройдутся.
Своих детей не воспитают,
А у кого-то их и нет.
И не будет никогда,
Ведь отцов уж больше нет.
За что мы все тут воевали?
За что ребята погибали?
Зачем страну свою продали
Все эти твари на верху?
Мы ответы эти знаем.
Честь свою не променяем.
За нами те, кого мы любим,
За них готовы умереть.
За вас сидим в грязи, в окопах.
За вас готовы встретить смерть.
Нас выводят, мы уходим.
Но конец ещё не скоро.
Мы вернёмся и закончим
То, зачем сюда пришли...

Рахунки волонтерів, які допомагають хлопцям на передовій

5168 7572 3583 7996 Ходаковская Виктория (ПриватБанк)

4149 5000 1531 7012 Ходаковская Виктория (АВАЛЬ Банк)

А також реквізити «Народного тилу» та міжнародних фондів:

ПриватБанк: 4149 6258 0035 8804, Левчук Лариса – фонд Celox

ПриватБанк: 5168 7553 9455 1259, Лопатина Ірина загальна медицина

Селокс Фонд. Розповсюдження тут

Для резидентів США чек можні відправити нашим партнерам:

Save Lives Together Foundation
9190 West Olympic Blvd., #240
Beverly Hills, CA 90212
(Вкажіть для Народний тил в memo)

Для WIRE TRANSFERS пишіть на: info@savelivestogether.com

PayPal тисніть тут

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

img
С персональным лифтом и звездными соседями. Самые дорогие квартиры Киева, Харькова, Одессы, Львова и Днепра
События

Сегодня, 14:30

img
Осужденные и оккупированные. Что происходит с тысячами заключенных, после начала войны оказавшимися в руках "Л/ДНР"
Политика

Вчера, 16:18

img
Правда – неправда. Проверка достоверности утверждений команды Зеленского