Дежавю: запугивания, Мариинка и титушки

12 октября 2015, 09:29
О попытке рейдерского захвата Национального медицинского университета

Нагадую, 5 жовтня Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі підписав наказ про проведення позачергової перевірки в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця. Мене як діючого ректора відсторонено від виконання обов’язків. Призначено виконувача обов’язків – Віталія Цимбалюка.

Видео дня

Стиль і методи однозначно свідчать, що відбувається спроба рейдерського захоплення Національного медичного університету. Є інформація, що рішення про розрив контракту вже готове, а комісія створена, щоб підкласти документи під заздалегідь готове рішення. Це буде нескладно зробити, оскільки вимоги контракту сформульовані загальниково, і все залежить від волі ініціаторів.

Наказ про перевірку був підписаний із порушеннями. Формальним приводом стали звернення кишенькової громадської організації, власників незаконно встановлених гаражів, які ми знесли на території студмістечка, ображені орендарі тощо. Переважна більшість заяв базуються на брехні або перекручуванні фактів. Це легко перевірити. І саме тому ми відкрили двері комісії, незважаючи на явні порушення процедури.

СМС із залякуваннями, брехня, маріїнка, тітушки – справжнє дежавю

Призначений виконувач обов’язків минулого року брав участь у виборах ректора, тобто особа зацікавлена.

Заступник голови комісії – перший замміністра Олександра Павленко. Нагадаю, всупереч волі трудового колективу та законодавству продовжила термін оренди приміщення нашого гуртожитку приватній піцерії. Тобто, перевищивши повноваження, стала на бік комерційного підприємства у господарському спорі з державним університетом. Через це ми подали позов у суд на міністерство. Наявний конфлікт інтересів (не виключено, корупційний), а також – тиск на університет.

Коли активісти закликали збиратися на мітинг під МОЗ в Маріїнці, студенти почали отримувати анонімні есемески з погрозами не збиратися під МОЗом, «бо після «гранати» масові заворушення в урядовому кварталі є правопорушенням» (цитата).

Проводити мітинг нашим студентам і співробітникам намагалися завадити невідомі з гучною озвучкою, яка заважала говорити.

СМС із залякуваннями, брехня, маріїнка, тітушки – справжнє дежавю...

Мета ініціаторів перевірки – отримати контроль за вузом із бюджетом понад 380 млн. грн. на рік, знищити докази зловживань старого керівництва вузу, заблокувати розслідування, повернути корупційні схеми, які процвітали за старого керівництва.

Уже більше року ми наводимо лад у фінансово-господарській діяльності НМУ. Наші дії не подобаються тим, хто раніше сидів на тіньових потоках. Не випадково, комісію створено через тиждень після вручення підозру у справі про розтрату коштів університету при будівництві гуртожитку № 8. Ідеться про 14 млн. грн.

Звісно, є ще мотив помсти. Уперше за всю історію підпорядкована МОЗу організація подала в суд, насмілившись не послухатися міністерство. А незалежні не подобаються нікому.

Згодом була зустріч із міністром. Я заявила відвід заступнику голови комісії з перевірки – Олександрі Павленко. Також зажадала позначити терміни відновлення ректора на посаді. Це має статися в день, коли комісія завершить роботу. Щоб не вийшло, що комісія з університету пішла, а вуз залишився без керівника. Міністр у присутності шістьох проректорів пообіцяв відсторонити Павленко та внести чітку дату поновлення ректора в обов'язках. Також пообіцяв замінити в. о. на незацікавлену особу.

Розцінюю це як перемогу, хоч і локальну. Є інформація, що на членів комісії чиниться тиск, щоб сфабрикувати «потрібне» рішення. Люди нові, а методи залишилися ті ж. Але ми не дамо «новим обличчям» у керівництві МОЗ повернути наш університет у часи Москаленка-Януковича.

Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Instagram.

Показать ещё новости
Радіо НВ
X