Что если Шенген развалится

20 января 2016, 10:21
1457
Что если Шенген развалится - фото
Вероятность такая существует

Пару місяців тому на мене тут трохи шикали за фразу, що аби лише до запровадження безвізового режиму з Україною Шенген не припинив своє існування. Ось тепер вже президент Європейської ради заявляє, що на порятунок Шенгену від розвалу (через міграційну кризу) залишилось місяці зо два.

Якраз десь в цих же часових рамках може бути прийняте рішення про запровадження безвізового режиму поїздок до Шенгену для громадян України.

Якщо Шенген припинить своє існування?

Вірогідність існує. Швидше за все угода не денонсуватиметься, але може відбутися вихід з неї кількох учасників або буде заявлено про обмеження у застосуванні.

Я би в цьому разі заявив, що безвізовий режим для громадян ЄС запроваджувався за умов існування єдиної міграційної політики ЄС. З огляду на те, що країни ЄС так і не виробили єдиної міграційної політики щодо України (Великобританія, Ірландія і, здається, Данія не були учасниками угод навіть про лібералізацію візового режиму з нашою державою), Шенген припинив своє існування, що ставить під сумнів наявність консолідованої міграційної політики ЄС, а низка країн-членів ЄС потерпає від напливу мігрантів, що підвищує потенційну міграційну загрозу для України, наша держава припиняє дію одностороннього рішення про безвізовий режим для громадян ЄС.

При цьому запроваджуються симетричні візові вимоги, відповідні до тих, що застосовуються кожною окремою державою ЄС до українських громадян.
Після цього я би негайно розпочав двосторонніх переговори з кожною державою-ЄС щодо безвізового характеру поїздок громадян.

З кількома країнами ЄС ми достатньо швидко і безпроблемно укладемо такі угоди. З кількома впродовж двох-трьох років. З кількома, можливо, дуже нескоро.

Все рівно краще, ніж ніщо...

Паралельно я би запровадив візовий режим з усіма державами-членами ОДКБ (Ташкентського договору).

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Журнал НВ (№9)

Дело, которое топит президента

Накануне президентских выборов Петр Порошенко оказался в эпицентре мощнейшего скандала в оборонном секторе, который может стоить ему второго срока

Читать журнал онлайн

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Научпоп

Вчера, 06:55

thumb img
Когда в Украине переводят часы на летнее время в 2019 году
LOL

Вчера, 11:19

thumb img
Почему не в форме Шахтера? Юлия Тимошенко купила хот-дог на заправке и стала героем шуток соцсетей
LOL

Вчера, 12:27

thumb img
Сосед, который вышел за пивом. Соцсети высмеяли Виталия Кличко, инспектировавшего Шулявский мост в забавной кепке