Ураган "Гарві" у США слабшає
Потужний ураган "Гарві" досяг узбережжя США та бушує в штаті Техас. Президент Дональд Трамп вже оголосив у штаті режим стихійного лиха.
Шторм є найпотужнішим серед тих, що були у США за останні 12 років.
Урагану спочатку надали четверту категорію за п'ятибальною шкалою Саффіра-Сімпсона. Швидкість вітру досягала 215 кілометрів на годину.
Згодом категорію знизили до третьої, а швидкість вітру впала до 201 кілометра на годину.
Згідно з прогнозом, під час негоди випаде близько метра опадів.
Першим удару "Гарві" зазнало містечко Рокпорт з населенням близько десяти тисяч людей.
Мер міста закликав мешканців, які залишились, негайно його покинути.
Повідомляється, що в містечку вже зруйновані деякі будинки, всередині яких можуть перебувати люди.
У мерії розповіли, що у будинку пристарілих впав дах, а рятівники поки не можуть дістатись до людей.

Ще до того, як ураган набрав повної сили над материком, вітер почав валити дерева в Корпус-Крісті - найбільшому місті штату на узбережжі.
Повідомляється, що там тисячі людей залишились без світла.
Урагану спочатку надали четверту категорію за п'ятибальною шкалою Саффіра-Сімпсона. Швидкість вітру досягала 215 кілометрів на годину.
Згодом категорію знизили до третьої, а швидкість вітру впала до 201 кілометра на годину.
Тисячі мешканців Техасу покинули свої помешкання.
Президент Трамп написав у Twitter, що на прохання губернатора штату підписав розпорядження про оголошення стихійного лиха, що дозволить федеральному уряду надавати допомогу постраждалим районам.
Ще раніше президент США писав, що ураган "Гарві" виявився більшим та сильнішим, ніж передбачалось. Він закликав громадян подбати про власну безпеку.
У Білому домі повідомили, що американський лідер імовірно відвідає Техас на початку наступного тижня.

Національний центр ураганів США попередив про можливі повені у Х'юстоні та околицях.
Губернатор Ґреґ Еббот, на чиє прохання відгукнувся пан Трамп, також попередив про можливі повені у низці регіонів штату.
Він заявив, що в операції з подолання наслідків негоди будуть брати участь близько тисячі бійців національної гвардії.
Ураган "Гарві" може бути найсильнішим у США з жовтня 2005 року, коли ураган "Вілма" пройшовся по Флориді. Тоді загинули 87 людей.