ЄС скасував плату за роумінг
Закон про скасування плати за роумінг у Європейському Союзі набув чинності.
За новими правилами громадяни, які подорожують у межах ЄС, можуть телефонувати, писати повідомлення та користуватися Інтернетом зі своїх мобільних за такою ж ціною, яку вони платять у своїй країні.
У Європейській комісії назвали скасування плати за роумінг одним з найбільших успіхів ЄС.
Але британська група, яка відстоює права споживачів, попереджає мобільних користувачів про "неочікувані витрати".
До сьогодні користувачі з країн ЄС, які їхали до іншої країни, додатково платили за роумінг, коли телефонували, писали СМС чи користувалися інтернетом.
У деяких випадках мобільні користувачам приходив рахунок на сотні фунтів стерлінгів, якщо вони, наприклад, завантажили фільм.
У заяві Європейська комісія сказано: "Щоразу, коли європейські громадяни перетнули кордон ЄС, чи на свята, чи по роботі, чи для навчання або просто на один день, вони хвилювалися щодо використання своїх мобільних і великих рахунків за роумінг після повернення додому".

Повідомляється, що ЄС працювала над цим рішенням 10 років, щоби виправити цю "ринкову помилку".
"Відсутність плати за роумінг є одним з найбільших і найзначніших успіхів ЄС", - додали в ЕК.
За новим законом мандрівники зможуть платити за звичними тарифами у будь-якій країні ЄС.
Водночас організація Which?, яка захищає права споживачів, попереджає, що перевищення пакету послуг все одно буде платним.
Крім того, різні провайдери включали різні країни у свої території для роумінгу, такі як Нормандські острови й Швейцарія.
В організації радять користувачам перевірити деталі їхніх тарифів зі своїми операторами, щоби уникнути неприємних несподіванок.