21 листопада 2018, середа

Чому слід легалізувати криптовалюти

0 коментувати

До них можна ставитись по-різному, та факти говорять самі за себе

Об’єм світового ринку криптовалют – $200 млрд, об’єм українського ринку – $2,5 млрд, тобто понад 2% нашого ВВП. Багато країн розуміють, що це нові можливості.

Японія визнала біткоїн, найпопулярнішу криптовалюту, офіційним засобом платежу. Легалізувала криптовалюту і сусідня нам Білорусь. Росія пильно приглядається до блокчейну у фінансах, щоб обійти санкції. Банк Англії працює над впровадженням національної криптовалюти, яка була б прив’язана до фунта стерлінгів. Австрія вже регулює транзакції в криптовалюті. Німеччина визнає біткоїни приватними грошима, а їхній центробанк виступає за глобальне регулювання ринку криптовалют. У відповідь Крістін Лагард заявила, що очолюваний нею МВФ готовий взяти на себе головну роль у цьому напрямку.

А що в Україні?

Менш як рік тому Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг поставилися до питання криптовалют досить стримано і прохолодно. Мовляв, криптовалюти – це ні гроші, ні валюта, ні цінні папери чи інший платіжний засіб. І при цьому українців попередили про великий ризик будь-яких операцій з криптовалютами. На тлі останніх світових тенденцій тональність змінилася. Тепер в НБУ кажуть: дайте нам відповідь, що таке криптовалюта, і ми почнемо працювати над нормативно-регуляторною базою для банків.

Віртуальне стане реальним та приноситиме користь усім

Така відповідь є. У вересні в парламенті був зареєстрований законопроект, де чітко прописані всі терміни. Зокрема, віртуальний актив. «Віртуальними активами» вважаються криптовалюти та токен-активи. У свою чергу, криптовалюта – це віртуальний актив у формі токену, що функціонує як засіб обміну або збереження вартості.

Документ пропонує оподаткування виключно операцій з обміну віртуальних активів на валютні цінності, тобто традиційні гроші. Крім того, не підлягатимуть оподаткуванню операції з обміну віртуального активу одного виду на інший. Також для підприємств буде встановлена пільгова ставка оподаткування прибутку (доходу) від операцій з продажем віртуальних активів – на рівні 5% до 2024 року. Після –18%. Для фізичних осіб ставка залишатиметься незмінною – на рівні 5%.

Легалізація криптовалют створить в Україні передумови для побудови цивілізованого і конкурентного ринку віртуальних активів, від якого виграють усі. Як українці, так і зовнішні інвестори. Віртуальне стане реальним та приноситиме користь усім – власникам криптовалют, звичайним громадянам, та українській економіці. 

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.