Яресько чи Гройсман?

11 коментувати
Яресько чи Гройсман?
Майбутній прем'єр не повинен бути боягузом

Хто буде кращим прем'єром: Яресько чи Гройсман? Відповісти на це питання неможливо, оскільки висновки варто робити лише після декількох місяців роботи нового голови уряду.

Гройсман подобався мешканцям Вінниці як мер. Однак уряд - це зовсім інша історія, інший рівень ризиків і напруги. Яресько, тим часом, показала себе як жорсткий менеджер на посаді міністра фінансів і вона, безумовно, не стане займатися крадіжками. Разом з тим, невідомо, як вона поведе себе у складних соціальних умовах. Пост прем'єра – пост соціальний і будь-яка задача на цій посаді, нехай навіть господарська, має соціальну складову. З цієї точки зору, мер краще підготовлений до ролі голови уряду, але це не означає, що Яресько не впорається зі своєю роботою. Потрібно дивитися на ділі.

Виходячи з цього, мене цікавлять не стільки висловлювання з приводу того, хто краще, а хто гірше, стільки ті висновки, які можна буде робити хоча б після двох місяців роботи нового прем'єра.

По-перше, чи стане він наполегливіше проводити реформи? Чи знайде він способи прискорити цей процес?

Чиновникам вищого рангу потрібно платити 75-100 тис. грн

По-друге, чи не буде руйнувати те, що вже досягнуто? Особливо в питанні кадрової наступності: чи не буде звільняти тих, хто вже робить реформи? Це дуже важливий момент, оскільки наші політики, зайнявши якусь посаду, як правило, починають руйнувати все, що було зроблено до них. Спадкоємність – найслабше місце нашої виконавчої влади.

По-третє, чи зможе він ефективно діяти за всіма напрямами, поєднуючи гостру політичну тактику і проведення реформ. Важливо, щоб було створено Міністерство у справах реформ, оскільки віце-прем'єра недостатньо. Як показує практика, віце-прем'єр в Україні – це слабка посада. Якщо ж він очолить окреме Міністерство, це буде більш сильна позиція. Реформатори з інших міністерств, тим часом, повинні бути підпорядковані йому - не адміністративно, а методично.

По-четверте, майбутній прем'єр не повинен бути боягузом. Він повинен бути досить мужнім, щоб сказати очевидне: якщо ми не підвищимо легальну заробітну плату вищих ешелонів української бюрократії, рівень корупції залишиться колишнім. Зарплата чиновницької верхівки (приблизно 30 тис. посад) повинна підвищитися так, щоб ми могли наймати на ці позиції розумних і професійних людей. Вони приймають рішення на мільярди, і якщо платити їм 10-20 тис. грн, то на ці посади прийдуть лише ті, хто хоче красти. Думаю, гідна зарплата складе близько 75-100 тис. грн. Хто заперечує проти цього, просто хоче зберегти нинішню корупцію в країні.

В цілому у прем'єра багато завдань: і внутрішніх, і зовнішніх. У всіх справах він повинен проявляти тактичні здібності, бути при цьому рішучою і ліберальною людиною.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.