Путіну нікуди відступати

4 коментувати
Дмитро Орєшкін: У Кремля вкрай несприятлива ситуація – у нього більше немає варіантів
EPA

Дмитро Орєшкін: У Кремля вкрай несприятлива ситуація – у нього більше немає варіантів

Отруєння Скрипаля – саме той випадок, коли все вже зрозуміло. Росії залишається лише складати губки бантиком та обурюватися

У Кремля вкрай несприятлива ситуація – у нього більше немає варіантів. Залишається йти в глуху нєсознанку. Або виступати з такими абсолютно радикальними спростуваннями на кшталт «навіщо знищили тварин». Перш за все, це зовсім не справа Кремля – ​​вказувати, що повинна знищувати і робити британська адміністрація на своїй території. Але сказати-то нічого, тому і доводиться говорити щось таке відволікаюче.

Звичайно, Кремль і далі може стояти на своєму: не зберігав, не надавав, родичів за кордоном не маю. У Росії немає альтернативи тиску Заходу.

І потім, від Кремля вже нічого доброго не чекають. Подальші жорсткі заяви призведуть тільки до більшої ізоляції.

Процес однозначно пішов, і я думаю, що саме так потрібно трактувати події в Солсбері: шляху назад більше немає. І ті люди, які хотіли, щоб Путін був повністю залежний від силовиків і не мав навіть ілюзій хоч якось повернутися до нормальних відносин із Заходом, повинні відчувати якусь радість. Адже найближчі роки два Путіна вже нікуди і ні в якому вигляді не приймуть – навіть якщо він візьметься вдавати з себе голуба.

У Москви немає альтернативи тиску Заходу

Слід очікувати швидкого прогресу в розслідуванні справи про отруєння Скрипаля. Дай Боже, його дочка Юлія заговорить і розкриє якісь деталі, про які слідство може ще не підозрювати. Хоча абсолютній більшості більш-менш незалежних спостерігачів і без того очевидно, звідки вітер дме, чим він пахне і де його зробили отруйним.

Отруєння Скрипаля – це саме той випадок, коли все вже зрозуміло. Росії залишається тільки складати губки бантиком і нагадувати.

Рівень конфліктності буде тільки погіршуватися, адже Путіну (навіть якби він хотів) відступати вже нікуди, та й не можна.

Всупереч очікуванням президента про те, що Захід залежить від російських ресурсів – ця логіка не працює взагалі, тому що цим ресурсам є альтернатива.

І чим жорсткіше Путін поводиться, тим жорсткішу симетричну відповідь він отримує.

Слід очікувати вербального загострення відносин між Росією і Заходом. Силові дії навряд чи можливі.

Безумовно, любителі повоювати у Росії є – але ресурсів немає. Адже все те, про що заявляли раніше – лише слова і піар. Можна, звичайно, зробити ще два підводні човни або п'ять ракет «Сармат». Але хіба це щось змінює?

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.