Порошенко підходить до точки Януковича

5 коментувати
Президент України опинився перед тим же вибором, що і його попередник

Останні події в Генпрокуратурі і фракції Блоку Петра Порошенка, на мій погляд, свідчать про те, що президент остаточно обрав для себе модель керівництва, що нагадує часи Віктора Януковича.

Ця модель ґрунтується на зрощенні різних гілок влади при тотальному домінуванні президента, а також розстановці на ключові посади людей, відданих главі держави. У випадку з Порошенком мова йде про Валерію Гонтареву, Павла Клімкіна, Віктора Шокіна, Володимира Гройсмана та інших.

Раніше президент ще намагався балансувати, але останнім часом зробив рішучий крок у бік адміністративних методів керівництва з відтінком авторитаризму.

Формально керівництво ГПУ можуть змінити, але реальних змін у цій структурі очікувати не варто.

Однак на шляху до вибудовування вертикалі влади у Порошенка є велика перешкода: БПП не готовий стати Партією регіонів. Регіонали запам'яталися нам залізобетонною дисципліною і слухняністю. На цьому ґрунтувалася влада Януковича в парламенті. Фракція ПР голосувала за внесені ним ініціативи. У Порошенка, тим часом, такої політичної сили немає. Блок формувався в інших політичних реаліях і для нинішніх умов його структура не дуже підходить.

Спокуса для Петра Олексійовича дуже велика

На думку громадянського суспільства, як мені здається, в цій ситуації мало хто зважає. Чого не скажеш про Захід. Зрештою, більшість реформ здійснювалися саме під іноземним тиском і були націлені на те, щоб продемонструвати якісь успіхи.

Порошенко, на мій погляд, підходить до точки Януковича. Він стоїть перед тим же вибором, що і його попередник. Тоді, два роки тому, у Януковича був вибір: або погодитися на інтеграцію України у європейський простір, що є досить болючим і проблемним особисто для нього процесом, або піти шляхом зближення з Росією, отримавши гроші і можливість зберегти свою авторитарну владу. Він обрав другий варіант, який і призвів до краху.

Спокуса для Петра Олексійовича сьогодні теж досить серйозна. З одного боку, Захід, який постійно тисне, вимагає якихось реформ і звіту за кожну копійку, а з іншого – Путін, котрий готовий прийняти будь-якого корупціонера за умови виконання декількох нескладних на перший погляд, умов. Спокуса дуже велика і президент Росії грає в цих розкладах роль якогось Мефістофеля.

Не думаю, звісно, що Порошенко настільки дурний, щоб погодитися з вибором на користь Росії. Проте, якщо він вирішить іти шляхом авторитарного керівництва, то іншого вибору просто не залишиться. Росія сьогодні – основний спонсор авторитаризму. Американські та європейські партнери, тим часом, не будуть прощати авторитарні методи керівництва і постійну відсутність реформ.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.