17 листопада 2018, субота

Пора заглянути до свого гаманця

2 коментувати

Якось ми давно інвестиційних підсумків не підбивали. А варто

Адже, як все змінилося за останні роки. Те, чим жили раніше, наприклад, добре прихований під матрацом американський долар, взагалі перестав приносити доходи, а ось борг українського уряду, який ще недавно мало не насильно нав'язувався державним банкам, став бажаним високоприбутковим інструментом. Отже, результати останніх місяців.

Долар під матрацом. Незважаючи на те, що за останній квартал американський долар виріс на 2.9% і 1.5%, щодо провідних європейських валют, євро і фунта, у нас він, навпаки, втрачав вартість, ставлячи під сумнів життєздатність деяких фундаментальних економічних законів в українських умовах, але при цьому допомагаючи заробити тим, хто інвестував в ОВДП. З початку року, щодо гривні долар знецінився на 7.0%, завдавши впевненого удару матрацним інвесторам.

Інвестори в ОВДП, облігації внутрішньої державної позики, безсумнівно, стали чемпіонами, заробляючи більше 70% річних у доларах. Оце житття! Шкода тільки, що довго це не триватиме, бо позичальникові, українському уряду, який намагається хоч десь перехопити до траншу МВФ, це свято явно не по кишені.

Нерухомість. Зростають і ширяться київські новобудови. Напевно, в інших великих містах відбувається щось схоже. Любителі скуповувати квартири тішать себе думкою, що ринок на дні, і ціна ось-ось піде вгору. Звичайно, піде! Потрібно тільки дочекатися поки наші міста стануть центрами ділової активності, куди будуть прагнути люди в пошуках великих доходів. Ну, або в крайньому разі поруч з новобудовами з'являться морські і гірськолижні курорти або історичні пам'ятки світового значення, приваблюючи жителів і туристів. А поки громадяни України їдуть до Польщі і інших більш розвинених країн, ціна на один квадратний метр в Києві не змінилася ні на долар, з самого початку року.

Депозити. У доларах, в пристойному банку, давали щось близьке до нуля, а то й зовсім американську валюту брати відмовлялися. У гривнях пропонували до 10% річних. Якщо до цього додати виграш на курсі, то за п'ять місяців в доларах можна було заробити вражаючі 12%. Не ОВДП, звичайно, але все одно класно!

Індекс Української біржі, що звузився до трьох компаній, з початку року виріс на 23%. Якщо, знову ж таки, додати курсові коливання, то прибутковість в доларах, з початку року, розбурхує уяву навіть бувалих «вовків» Волл-стріт. У них три тисячі компаній, а результатів нуль. У нас три, а доходу 33%, за якихось п'ять місяців. Ось, напевно, РНБОУ позаздрив і вирішив прикрити біржу. «Бичачий ринок» в чистому вигляді!

Ну і, врешті-решт, міжнародні ринки капіталу, в які українцям, ось як вже рік дозволено інвестувати легально. Нервозність, пов'язана з очікуваним закінченням десятирічного «бичачого» ринку, боротьба ФРС з інфляцією, американо-китайські торгові війни і залежність президента США від Twitter зіграли свою роль. Навіть, незважаючи на фантастичне зростання прибутку американських компаній, завдяки податковій лібералізації, індекс S&P 500 з початку року зріс лише на 2.3%. З Nasdaq, де торгуються акції сучасних технологічних компаній, справа йде краще – 9.3%. Що не кажи, а інновації – велика справа!

Підсумуємо... Як не крути, а більше за всіх за перші п'ять місяців розбагатіли інвестори в українські ОВДП, що ще раз підтверджує широту позичальника, українського уряду, які не скупляться на виплати кредиторам. Хоча, заради справедливості потрібно сказати, що в цій справі ми не лідери. Пальму першості тримає Венесуела, прибутковість короткострокових облігацій якої перевищує 1000%. Тож, є куди рости/падати!

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим – щодня

Киінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.