Ось і до ваших грошей дісталися

7 коментувати

Хто зараз є найбільшою загрозою нашим з вами особистим фінансам

Вірно! Збірний образ корумпованого представника влади, як виконавчої, так і законодавчої. Нарешті, корупція торкнеться всіх. Навіть тих, чия хата ще недавно була зовсім-зовсім скраю. Тих, бездітних, хто абсолютно байдуже дивився, як руйнується освіта. Здорових і молодих, кому було плювати на реформу медицини. Киян, яким не було особливого діла до вирубки лісу в Карпатах, одеситів, що чхати хотіли на гори сміття у Львові, і сумчан, які не переживали про «місячний» пейзаж на Рівненщині. Але тепер-то вже всім може дістатися.

Я говорю про антикорупційний суд, вірніше, про прив'язане до нього фінансування МВФ. Немає сенсу розповідати «розумні» історії про поточний рахунок платіжного балансу, золотовалютні резерви і графік виплат. Про це вже сказано сто разів, промовчав тільки ледачий. Очевидно, що якщо грошей фонду не буде, то нам «кердик». І неважливо, чи буде гривня по 40 чи по 50. Точно так само не має значення, в якій валюті ваші заощадження. Навіть, якщо все в доларі або євро, і ви сподіваєтеся виграти на зростанні курсу, то це ілюзія. Швидкий виграш на тлі оглушливого довгострокового розгрому. Тому, що чергова фінансова криза і масштабна девальвація відкине нас ще на десятиліття далі, в бік деградації, подалі від цивілізованого світу. Ви думаєте нікуди, і так по дну ходимо? Згадайте Венесуелу і її новообраного президента Мадуро. А своїх «Мадуро» у нас вдосталь. На будь-який смак і колір! І економічний крах стане їх зоряним часом і початком сліпучої політичної кар'єри. Тож, заощадження в доларах – це, безумовно, правильно, але ось тільки задоволення в країні жебраків вони вам не принесуть. Зневірені люди творять відчайдушні речі і, не дай нам бог дожити до венесуельського соціалізму!

А тепер, поставте себе на місце корумпованого парламентарія, яких у нас, практично, весь парламент, за рідкісними винятками. Сидите ви у себе в заміському будинку, на веранді, і смакуючи дороге вино, гортає законопроект про антикорупційний суд. І починають у вас в голові зрадницькі думки роїтися. Підписати, не підписати?! Підписати в тому вигляді, як Захід вимагає, кінець вольниці – на нари, з конфіскацією. Не підписати – країні кінець, навіть красти буде ні в кого. Оце дилема. Хоч монетку кидай.

А чиновнику що, простіше? Дали йому доручення «відпрацювати» з депутатами, щоб вони закон прийняли, а думка-то шкребе потилицю. Ось умовить він парламентарія, змусить проголосувати, а той же самий суд його за шкірки, та й на нари. В одній камері із законодавцем сидіти доведеться. Ні, так діло не піде, краще вже разом на веранді вина попити та подумати, як при новому порядку, після дефолту, влаштовуватися. Зрештою, навіть у Венесуелі щось можна вкрасти, а вже якщо зовсім несила стане, то по будиночках своїх іспанських та швейцарських роз'їхатися можна. До рахунків та дітей, що в закордонних школах вчаться, ближче.

І будуть вони, государеві люди, жити на чужині чесно і правильно, не порушуючи законів, і сумувати... Про Батьківщину і ті золоті часи, коли грабували країну, збивалися статки і все життя було попереду. Сумна перспектива, але все ж краще, ніж свідчення в НАБУ давати.

А тепер, на закінчення, за законами жанру, ми повинні відповісти на запитання: «Що ж нам, звичайним українцям, в цій ситуації робити?». З точки зору державного устрою обов'язково йти голосувати на наступних виборах. Але варто витратити час і подумати за кого. Адже будуть серед кандидатів і пристойні люди. Революція, барикади? Ні! Тільки нову шантрапу наверх з дна піднімемо і будемо ще кілька років у фейсбуці їх гасла прекраснодушні читати. З точки зору особистих фінансів? Тут, все просто – скористайтеся поки ще відкритою можливістю і інвестуйте за кордон.

Ну і сподіватимемося, що історія про депутатів і їх роздуми – чистісінька фантасмагорія, яка не має нічого спільного з моральним обличчям українського політика. І затамувавши подих будемо чекати, що закон приймуть, суд створять, і яскрава мрія про новий борг стане реальністю!

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.