11 грудня 2018, вівторок

Ось і до ваших грошей дісталися

7 коментувати

Хто зараз є найбільшою загрозою нашим з вами особистим фінансам

Вірно! Збірний образ корумпованого представника влади, як виконавчої, так і законодавчої. Нарешті, корупція торкнеться всіх. Навіть тих, чия хата ще недавно була зовсім-зовсім скраю. Тих, бездітних, хто абсолютно байдуже дивився, як руйнується освіта. Здорових і молодих, кому було плювати на реформу медицини. Киян, яким не було особливого діла до вирубки лісу в Карпатах, одеситів, що чхати хотіли на гори сміття у Львові, і сумчан, які не переживали про «місячний» пейзаж на Рівненщині. Але тепер-то вже всім може дістатися.

Я говорю про антикорупційний суд, вірніше, про прив'язане до нього фінансування МВФ. Немає сенсу розповідати «розумні» історії про поточний рахунок платіжного балансу, золотовалютні резерви і графік виплат. Про це вже сказано сто разів, промовчав тільки ледачий. Очевидно, що якщо грошей фонду не буде, то нам «кердик». І неважливо, чи буде гривня по 40 чи по 50. Точно так само не має значення, в якій валюті ваші заощадження. Навіть, якщо все в доларі або євро, і ви сподіваєтеся виграти на зростанні курсу, то це ілюзія. Швидкий виграш на тлі оглушливого довгострокового розгрому. Тому, що чергова фінансова криза і масштабна девальвація відкине нас ще на десятиліття далі, в бік деградації, подалі від цивілізованого світу. Ви думаєте нікуди, і так по дну ходимо? Згадайте Венесуелу і її новообраного президента Мадуро. А своїх «Мадуро» у нас вдосталь. На будь-який смак і колір! І економічний крах стане їх зоряним часом і початком сліпучої політичної кар'єри. Тож, заощадження в доларах – це, безумовно, правильно, але ось тільки задоволення в країні жебраків вони вам не принесуть. Зневірені люди творять відчайдушні речі і, не дай нам бог дожити до венесуельського соціалізму!

А тепер, поставте себе на місце корумпованого парламентарія, яких у нас, практично, весь парламент, за рідкісними винятками. Сидите ви у себе в заміському будинку, на веранді, і смакуючи дороге вино, гортає законопроект про антикорупційний суд. І починають у вас в голові зрадницькі думки роїтися. Підписати, не підписати?! Підписати в тому вигляді, як Захід вимагає, кінець вольниці – на нари, з конфіскацією. Не підписати – країні кінець, навіть красти буде ні в кого. Оце дилема. Хоч монетку кидай.

А чиновнику що, простіше? Дали йому доручення «відпрацювати» з депутатами, щоб вони закон прийняли, а думка-то шкребе потилицю. Ось умовить він парламентарія, змусить проголосувати, а той же самий суд його за шкірки, та й на нари. В одній камері із законодавцем сидіти доведеться. Ні, так діло не піде, краще вже разом на веранді вина попити та подумати, як при новому порядку, після дефолту, влаштовуватися. Зрештою, навіть у Венесуелі щось можна вкрасти, а вже якщо зовсім несила стане, то по будиночках своїх іспанських та швейцарських роз'їхатися можна. До рахунків та дітей, що в закордонних школах вчаться, ближче.

І будуть вони, государеві люди, жити на чужині чесно і правильно, не порушуючи законів, і сумувати... Про Батьківщину і ті золоті часи, коли грабували країну, збивалися статки і все життя було попереду. Сумна перспектива, але все ж краще, ніж свідчення в НАБУ давати.

А тепер, на закінчення, за законами жанру, ми повинні відповісти на запитання: «Що ж нам, звичайним українцям, в цій ситуації робити?». З точки зору державного устрою обов'язково йти голосувати на наступних виборах. Але варто витратити час і подумати за кого. Адже будуть серед кандидатів і пристойні люди. Революція, барикади? Ні! Тільки нову шантрапу наверх з дна піднімемо і будемо ще кілька років у фейсбуці їх гасла прекраснодушні читати. З точки зору особистих фінансів? Тут, все просто – скористайтеся поки ще відкритою можливістю і інвестуйте за кордон.

Ну і сподіватимемося, що історія про депутатів і їх роздуми – чистісінька фантасмагорія, яка не має нічого спільного з моральним обличчям українського політика. І затамувавши подих будемо чекати, що закон приймуть, суд створять, і яскрава мрія про новий борг стане реальністю!

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.