Яким буде курс гривні до кінця року

0 коментувати
Повного обвалу гривні не відбудеться. Однак національна валюта може послабити свої позиції в межах 5%

Міжнародне агентство Standart & Poor's спрогнозувало зниження курсу гривні. Дійсно, зараз є загальне розуміння того, що гривня ослабне до кінця року. Ледь не основна причина такої тенденції – великі бюджетні витрати. Ми зараз спостерігаємо значні залишки коштів на рахунках державного казначейства. На початку листопада ці залишки склали 48 млрд гривень. Це приблизно 1,8% ВВП. Ось і уявіть – більшу частину цих грошей буде витрачено до кінця 2017 року, це на додачу до тих грошей, які і так щомісяця витрачають. Тому тут ризики є.

НБУ і Мінфін розуміють, що в останні два роки скачки і обвали гривні були пов'язані саме з такою нашою традицією витрачати бюджетні гроші в останні дні року. Вони щось намагаються зробити, але, чесно кажучи, немає чіткого розуміння того, як не допустити обвалу гривні на цей раз. Не завжди Мінфін має вплив на розпорядників бюджетних коштів, і у він не має можливості якось змусити їх притримати кошти, або навпаки, рівномірно витратити їх протягом року. Але повного обвалу гривні не буде, вона може послабити свої позиції десь у межах 5%.

Не думаю, що це призведе до великого ажіотажу. Це тимчасовий фактор, абсолютно очікуваний і навіть звичний для України. Наслідки, звичайно, будуть: це певний тиск на інфляцію, а також деяке підвищення цін на імпортні товари.

У поточному році ми навряд чи можемо розраховувати на транш

Навряд на курс гривні вплине те, що зараз в Україні з черговим візитом перебуває місія МВФ. Експерти фонду, думаю, приїхали подивитися на проект бюджету-2018: наскільки він відповідає їх вимогам.

Що стосується чергового траншу МВФ, думаю, цього року ми його не дочекаємося. Тут критичне питання пов'язане з переглядом ціни на газ. Україна наполягає на тому, щоб змінити підхід до розрахунку ціни. Але у МВФ досить чітка позиція: заднім числом вони цього робити не стануть. Тому в поточному році ми навряд чи можемо розраховувати на транш. Давайте сподіватися на початок 2018 року.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.