11 грудня 2018, вівторок

Чудова гра Вашингтона

0 коментувати

Москва напередодні заявила, що готова до діалогу по Донбасу. І тут же спецпредставник США Курт Волкер повідомив, що уже на квітень-травень планує візит на Донбас

В нещодавньому інтерв’ю Волкера є дві дуже тісно пов’язані речі. По суті, це анонс його наступної зустрічі із Владиславом Сурковим. Але рішення про те, чи відбудеться ця зустріч, буде прийнято тільки за результатами поїздки Волкера на Донбас.

США тут починають операцію, яку я б умовно назвав «Дресирувальник». У дресирувальника завжди є два інструменти – батіг і цукор. Висилка російських дипломатів по всьому світу – це батіг. Зустріч Сурков-Волкер – це шматок цукру.

Логіка Сполучених Штатів така: Росія сказала, що готова до діалогу – окей, зараз ми подивимося, давайте сядемо і поговоримо. А далі будемо діяти залежно від того, що ви скажете за цим столом переговорів.

Якщо нічого конструктивного не запропонуєте – значить, знову витягнемо батіг. І будемо хлистати ним доти, доки не побачимо справжнього бажання вести цей діалог.

Вміння комбінувати силові методи і методи заохочення – це той принцип, який зараз входить у зовнішню (і внутрішню) політику США, країн Європи та й світу загалом. До речі, Україні теж би порадив переймати такий досвід. А особливість ситуації ще в тому, що вона відбувається на фоні фактичного початку нової «холодної війни» та гонки озброєнь.

Тому, якщо чесно, я отримую задоволення, коли спостерігаю за такою політикою Вашингтона. Козир США у тому, що вони переходять до Сполучених Штатів періоду сили. Кремль тим часом впевнено вертається до радянської моделі свого існування.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.