Два питання, які врятують ваші стосунки

3 коментувати
Потрібно сфокусуватися на найважливіших аспектах будь-яких стосунків - взаєморозуміння і турбота один про одного

Багато хто з нас вважає, що порятунок стосунків, які пішли на спад, вимагає значних зусиль. Хоча часто це дійсно так, особливо якщо партнер втратив вашу довіру, більшість відносин можна значно покращити, поставивши своєму партнеру два простих питання.

Ці питання дають необхідний ефект, тому що вони розглядають два найбільш важливих аспекти здорових відносин - взаєморозуміння і турбота один про одного.

На щастя, ці питання досить відкриті, щоб їх можна було застосувати майже до будь-якої ситуації, незалежно від того, з якої причини відносини почали погіршуватись:

1. «Як ти думаєш, в чому мені варто було б проявити більше розуміння?»

Коли ми намагаємося налагодити контакт з дорогою нам людиною – особливо з романтичним партнером – ми часто вкладаємо неймовірну кількість енергії, щоб донести до нього або до неї свою позицію. Ми фокусуємося на тому, що нас засмучує, намагаємося чітко це сформулювати, а потім перефразуємо і повторюємо, поки не переконаємося, що нас зрозуміли. Може бути, варто спробувати зрозуміти, що хоче сказати людина?

Питання «Як ти думаєш, в чому мені варто було б проявити більше розуміння?» перевертає традиційний сценарій суперечки. Ви більше не намагаєтеся просунути свою точку зору одночасно з партнером, який робить те ж саме. Ви фокусуєтеся на його думці – це крок довіри, уваги та інтересу, який творить дива в питанні звільнення від образи і порятунку від відчуття загнаності в кут.

Ви більше не намагаєтеся просунути свою точку зору одночасно з партнером, який робить те саме

Крім того, що це питання показує любов і прихильність,  яку виявляють по відношенню до іншої людини, інформація, яку ви отримаєте завдяки відповіді, буде безцінною. Ваш партнер може пояснити щось, дуже важливе в контексті нинішньої вашої суперечки; щось, чого ви ніколи раніше не розуміли – або ж поділитися особистою інформацією, яка допоможе вам краще зрозуміти його як людину в цілому.

Наприклад, ви з партнером лаєтеся щодо домашніх обов'язків (прання, посуду – тема не така вже й важлива). Ви питаєте: «Як ти думаєш, в чому мені варто було б проявити більше розуміння?» і чекаєте відповіді, пов'язаного з розподілом обов'язків. Замість цього ваш партнер говорить: «Розумієш, я виріс у сім'ї, де ніхто ніколи не кричав, тому, коли ти кричиш, мені складно усвідомити, про що взагалі йде мова». Ця інформація про вашого партнера в десятки разів важливіша, ніж якийсь посуд!

2. «Як це буде виглядати?»

Часто ми досить ефективно комунікуємо з нашими партнерами, щоб знати – в загальному – чого вони хочуть від нас. Вона хоче, щоб він приділяв їй більше уваги; він хоче, щоб вона більше допомагала йому по господарству. Але, незважаючи на це знання, пари все одно стикаються з серйозними проблемами: може, ми й знаємо, чого наші партнери хочуть, але все одно не розуміємо, в якому вигляді вони цього хочуть.

Іншими словами, форма подачі має значення. Якщо вона говорить, що хоче, щоб він приділяв їй більше уваги, а він вирішить, що під цим потрібно розуміти займатися сексом частіше, це може призвести до серйозних проблем. Вона може залишитися незадоволеною його діями або навіть образитися на те, що він не робить те, про що вона просила – хоча справжня проблема в тому, що він просто неправильно зрозумів її прохання.

Коли він вперше почув про те, що вона хоче більше уваги, він міг би запитати: «Як це буде виглядати?». І вона сказала, що хоче, щоб він частіше цілував її вранці, або іноді писав смс посеред дня, або дивився їй в очі під час сексу. І яr,b він задав це питання, то отримав би інформацію, яка значно покращила б їхні стосунки.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Кіри Асатрян. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

©Kira Asatryan


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.