З дитинства ми вважали, що жлоби — це діти і батьки, які влаштовують на дитячому майданчику свій пікнік і ні з ким не діляться. Тепер слово «жлоб» видозмінилося.
Сьогодні світ не є толерантним тільки до тих, хто не є толерантними.
Уже неактуальною вважається норма називати людей жидами, чорними, товстунами і даунами. Причина? Розвиток людства від кам’яного віку і середньовіччя до наших днів — не певна, що ми стрімко збагнули, що ми не тварини, проте бодай так. А ті, хто намагається жартувати, ба навіть іронізувати на теми, які порушують ідею гуманізму, — назавжди залишаться жлобами.
Жлобство може тривалий час перебувати всередині, а потім — бац, і вистрілити. Серед жлобів може опинитися відома людина, заможний бізнесмен, редактор, політик, художник або ж пересічний паркувальник. Проте, відверто кажучи, найчастіше жлобство притаманне тим невпевненим в собі людям, які сидять на своїх дупах і піднімаються лише іноді, аби висловитися в ефірі. Їм просто здається, що це буде яскраво, і їх нарешті запам’ятають. Можна бути обмеженою людиною, облетівши весь світ, а можна вільно, широко і чітко бачити світ, сидячи на своїй табуретці в кухні, попиваючи солодкий чай. Тут же йдеться не про статус. Але одне очевидно, люди з безмежною любов’ю до людей завжди зрозуміють певні дивні особливості людини, окрім власне жлобства.
Хочу запевнити, що я маю найбільш чорне почуття гумору, яке тільки можна уявити, тому я точно не ханжа. Сарказм для мене — на межі. У ньому є відтінок злості й образи, а отже, з ним потрібно бути надто обережним, особливо це стосується неосвічених людей і невігласів. Просто іронія і гумор — це дуже тонка матерія, мов стиль або вподобання, смак — її неможливо вивчити за книжками і підручниками.
Але навчити гуманності — можна. Від самого рання, прищеплюючи своїм дітям розуміння того, що там, де створюється біль для одного, там не може бути розваги для іншого. У цьому і полягає хороший смак. І тут мовиться і про пікніки на дитячому майданчику, і про зміну статі дитини Бранджелліни, і про все-все, що наше суспільство ще не пізнало, не встигло оцінити і звикнути.
Дуже добре, що тлумачення бути нормальною людиною і бути лайном — не змінюються вже 2000 років, щонайменше.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ