Життя після ЗНО

Погляди

24 травня 2018, 15:15

Володимир Співаковський

Бізнесмен, президент корпорації Гранд

Що робити випускникам і як їм жити далі?

ЗНО – воно ж пройде. А що далі? Молодь розгублена й гарячково думає, в який вуз вступати.

Чи не вступати. Чи за кордон. Чи відразу працювати. Чи у тата-мами на шиї.

Насправді вже виведена формула 20:20. Перші 20 означають, що усвідомлене розуміння «ким я хочу бути і що робити» приходить людям приблизно в 20 років.

Це збігається приблизно з третім курсом вузу, коли починаються вузькі спеціалізації. А зараз – одні сумніви.

Другі «20» – це зразковий відсоток випускників, які твердо знають, куди і навіщо вступати, щоб потім забезпечити собі шматочок хліба з маслом. Тому стільки коливань у решти 80%.

Але ось що цікаво.

Розумні хлопці до вибору професії тепер підходять незвично. Вони зрозуміли, що не хочуть ставати лузерами і що навчання не дає ніяких гарантій, хоча і без диплома якось незатишно.

Розумні хлопці до вибору професії тепер підходять незвично

Тому вони шукають вже не вузьку спеціалізацію (це вже дуже примітивно і застаріло), а керуються практичними особистими відчуттями.

Насамперед, закриваються ввечері в своїй кімнаті і перед сном тихесенько задають самим собі жалісливі запитання:

– Я на майбутній роботі хочу мати справу з паперами чи з людьми?

– Я хочу мати роботу сидячу чи мобільну?

– Я хочу працювати на себе чи на когось?

– Мені потрібна робота рутинна чи креативна?

– Я хочу працювати у великій компанії чи в маленькій?

– Я хочу працювати в державній компанії чи в приватній?

– Я хочу працювати на батьківщині чи за кордоном?

– Я хочу керувати чи виконувати?

– Працювати від дзвінка до дзвінка чи з вільним графіком?

– Скільки приблизно грошей я хочу отримувати відразу через 3, 5, 10 років?

Тільки після цього можна буде складати перелік підходящих для себе професій. І потім шукати, де можна поєднати приємне з корисним, ставши високооплачуваним компетистом.

Правда, такий підхід притаманний лише розумним хлопцям. Тим, які не хочуть потім, немов зайці, гарячково перебігати з роботи на роботу. А хочуть відразу заробляти багато і почуватися впевнено, як риба в воді.

Решта обирають професію. Навіть якщо її вже не існує.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Інші новини

Всі новини