В моді електрокари. Нафтогазовий гігант Shell переорієнтується на зарядні станції й закриє тисячу АЗС
Новини20 березня 2024, 12:40
Shell, за планом, відмовлятиметься від 500 АЗС щорічно протягом наступних двох років, таким чином реагуючи на зростання попиту на зарядні пристрої для електромобілів. Віберт Вігевено, який очолює бізнес Shell з виробництва поновлюваних джерел енергії, раніше заявляв, що 500 АЗС — це приблизно 4% об'єктів, якими управляє Shell.
«Ми оновлюємо нашу роздрібну мережу за допомогою розширених пропозицій із зарядки електромобілів і зручних пропозицій у відповідь на зміну потреб клієнтів. Загалом у 2024 і 2025 роках ми плануємо виводити близько 500 об'єктів, які належать Shell (включно зі спільними підприємствами)», — йдеться в оновленій енергетичній стратегії компанії, яку цитує Bloomberg.
При цьому компанія прагне до 2030 року збільшити кількість зарядних пристроїв для електрокарів до 200 тисяч. Зараз їх налічується лише 54 тисячі. Shell розгорне зарядні станції в Китаї, де вона експлуатує більш як половину своїх поточних зарядних станцій, і в Європі, де попит швидко зростає. У міру зростання бізнесу із зарядки електромобілів Shell очікує внутрішню норму прибутку на рівні 12% або вище.
Поки що невідомо, які саме АЗС буде закрито. NV писав, що Shell працює в Україні з 2007 року і зараз її мережа АЗС складається зі 131 заправки.