Ердоган поговорив з лідерами Фінляндії та Швеції. Закликав протидіяти тероризму та скасувати ембарго на експорт зброї
Геополітика21 травня 2022, 18:00
Як пише Анадолу, під час розмови зі швецькою прем'єр-міністеркою Магдаленою Андерссон Ердоган нагадав, що неодноразово висловлював занепокоєння через позицію Стокгольма щодо контактів з Робітничою партією Курдистану, яку Туреччина, США та ЄС вважають терористичною організацією. Також він згадав і про присутність у Швеції представників руху FETÖ, заснованого ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом.
«Анкара очікує від Швеції серйозних та конкретних кроків, що поділяють побоювання Туреччини щодо терористів РПК, а також сирійського та іракського відгалужень цієї кривавої організації», — заявив Ердоган.
Окрім цього, він додав, що ембарго на експорт зброї, накладене на Туреччину після її вторгнення в Сирію в 2019 році, мають зняти, повідомляє Reuters. Водночас турецький лідер наголосив, що Анкара до цієї миті послідовно підтримувала політику «відкритих дверей» НАТО.
У Twitter Андерссон йдеться, що Стокгольм чекає на зміцнення двосторонніх відносин, зокрема й щодо миру, безпеки та боротьби з тероризмом.
Під час розмови з президентом Фінляндії Саулі Нійністе президент Туреччини сказав, що «відсутність боротьби з терористичними організаціями, які є загрозою для союзника по НАТО, не відповідатиме духу Альянсу». Нійністе повідомив, що погодився продовжувати тісний діалог з Анкарою.
Згодом Ердоган поговорив з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.
«Ми згодні з тим, що проблеми безпеки всіх членів Альянсу мають бути враховані, а переговори необхідно продовжити, щоб знайти рішення», — написав у Twitter генсек Альянсу.
18 травня Фінляндія та Швеція подали заявки на членство в НАТО, підписані напередодні міністрами закордонних справ.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що країна не може підтримати плани Швеції та Фінляндії щодо вступу до Альянсу. За даними ЗМІ, Туреччина вимагає від Швеції та Фінляндії публічно засудити Робочу партію Курдистану, визнати її та курдські загони народної самооборони (YPG) терористичними організаціями, а також припинити діяльність прихильників РПК, які, за даними Анкари, діють у цих країнах.
До цього Столтенберг запевнив, що країни приймуть до НАТО «з розкритими обіймами» після того, як вони подадуть заявки.
Російський диктатор Володимир Путін погрожує «заходами у відповідь» на появу військової інфраструктури Північноатлантичного альянсу у Фінляндії та Швеції. Під час розмови із Нійністе 14 травня Путін назвав відмову країни від нейтралітету «помилкою».