Всі в Мережу

20 грудня 2018, 10:13

О лександр Глущенко, учасник правління Української інтернет-асоціації та за сумісництвом гендиректор ОТТ-платформи Omega-TV, що надає ТВ-послуги через інтернет, намагається зловити нову хвилю. У вересні він запустив проект, за допомогою якого збирається підключити максимальну кількість українців до телебачення через інтернет-провайдерів.

"Зараз я нарощую абонентську базу, — каже Глущенко. — Як тільки буде тисяч 100 [користувачів], я зможу займатися персоналізацією".

Йдеться про адресну рекламу, коли користувач буде отримувати повідомлення, які відповідають його запитам і потребам. Цю технологію таргетування досить активно використовують у Мережі, де все більше проводить часу найактивніша частина населення, тобто та, на кого і націлюється рекламодавець.

Ярослав Ведмідь, засновник і виконавчий директор цифрового агентства Postmen, зазначає, що онлайн-аудиторія вже цілком співмірна з телевізійною. 91% співвітчизників дивиться телебачення і приблизно 80% — телепрограми в інтернеті.

"Раніше всі великі завдання зводилися до того, що було потрібно занести валізи грошей на телебачення, — каже Ведмідь. — Тепер крім занесення валіз, потрібно зрозуміти, що ти можеш зробити в онлайні. Килимові рішення стають все менш ефективними".

З його ж слів, час нудних інтернет-сторінок із новинними стрічками завдовжки з життя минув. Мережа стає головним майданчиком для креативних рішень, розваг, інформаційних надривів. Усе решта — аматорство.

До того ж неймовірною швидкістю розвиваються технології з доставки контенту. Річ у тому, що в останньому перегляді ВРК виключила контекстну рекламу (пошук) із категорії медійної реклами. Завдяки технології 3G усього за рік користувачі Vodafone збільшили споживання мобільного інтернету в роумінгу на понад 20 разів. Приблизно такі самі показники і в інших телекомунікаційних гігантів.

Сервіс 3G експлуатують 58% користувачів. У березні 2018-го оператори запустили послугу 4G-зв'язку, і вона вже покриває більше половини України.

Весь світ перебудовується під нові реалії. Згідно зі звітом міжнародної дослідницької та консалтингової компанії IDC, великі виробники смартфонів розширюють свої портфоліо завдяки великим екранам. У 2018-му на ринок вийшло понад 947 млн смартфонів із монітором діагоналлю понад 5,5 дюйма (67% ринку). У 2017 році їх було випущено на 320 млн менше.

"Розуміння того, що ми вважаємо так званим смартфоном нормального розміру, різко змінилося за кілька коротких років", — узагальнює тренд Мелісса Чау, заступник директора з досліджень мобільних пристроїв IDC.

Як результат, зауважує Ведмідь, міжнародні ЗМІ переоснащуються під нові технологічні виклики. І як приклад наводить британську медіакорпорацію ВВС. "Вони кажуть: ми готуємося до мобільного користувача, — продовжує Ведмідь. — Тому ми робимо зараз вертикальне відео під мобільний телефон і перебудовуємо зв'язку з ефіром".

Чи означає це кінець ери телебачення? І так і ні. "Чим більше грошей у клієнта, тим менша у нього частка в digital, — зауважує Варениця. — Ми розуміємо, що це не вічна ситуація. Але поки що вони беруть більше ТБ".

Тим часом ТБ має головну перевагу перед усіма, хто задумався над своїм digital-майбутнім. Ведмідь звертає увагу, що в Україні ніхто, крім традиційних телевізійників, і не здатний голосно увійти в Мережу. Тільки вони готують і мають креативний контент. Як приклад він наводить гучний молодіжний телесеріал Школа, що зібрав на YouTube-каналі 1+1-відео 145 млн переглядів і отримав понад 755 тис. підписників.

"Уже на початку року ми помітили, що за кількістю переглядів на YouTube телевізійні шоу підперли самий топ і стали одними з найпопулярніших YouTube-майданчиків в Україні", — резюмує Ведмідь.

Інші новини

Всі новини