Куди дивиться водій? Хакер отримав доступ до внутрішньої камери Tesla

Новини

5 жовтня 2020, 16:21

Хакер з США зламав камеру, яка встановлена у дзеркалі заднього виду електрокара Tesla, і пояснив, що контролює цей гаджет. Камери почали працювати в Tesla тільки у 2020-му.

З початком продажів Tesla Model 3 пару років тому інженери каліфорнійського автовиробника додали у свої електрокари нову функцію - камеру, вмонтовану у дзеркало заднього виду.

Але якщо зовнішні камери потрібні для функціонування систем допомоги водієві в управлінні авто, наявність камери у салоні Model 3 пояснили захистом від вандалів.

До початку 2020-го ці камери залишалися неактивними, і у Tesla тільки анонсували їх запуск.

Тепер, коли внутрішні камери в Model 3 і новому кросовері Model Y функціонують вже кілька місяців, користувачі вирішили розібратися, навіщо саме вони потрібні і куди вони дивляться.

Хакер під псевдонімом «Green», який відомий своїми зломами систем Tesla, недавно заявив про отримання доступу до ПЗ цієї камери і пояснив, які функції вона виконує.

У своєму Twitter він написав, що камера стежить за поглядом водія, нахилом його голови, використанням телефону, освітленням всередині та іншими параметрами.

«Допоможіть Tesla і далі розробляти безпечніші автомобілі, передаючи дані з камери вашого автомобіля. Це оновлення дозволить вам увімкнути вбудовану камеру у салоні над дзеркалом заднього виду. Якщо цей параметр увімкнений, Tesla буде автоматично знімати зображення і короткий відеокліп безпосередньо перед зіткненням або подією безпеки, щоб допомогти інженерам розробляти функції безпеки і поліпшення у майбутньому», - заявляли у Tesla при запуску поновлення для камери.

Примітно, що єдиною активної функцією моніторингу водія при увімкненій системі Autopilot залишається контроль зусилля на рульове колесо.

Хоча деякі інші автовиробники використовують камери для відстеження того, чи дивиться водій на дорогу.

Нагадаємо, пару місяців тому поліцейські з Норвегії звернулися до місцевих власників електрокарів Tesla за допомогою: вони хочуть знайти злочинця через камери автопілота, які працюють у режимі відеоспостереження. Такий метод може виявитися ефективним, оскільки у Норвегії дуже багато електрокарів Tesla.

Поліцейських цікавив так званий «Режим вартового» (Sentry Mode), який автоматично вмикає камери системи Tesla Autopilot, коли до автомобіля хтось наближається.

Раніше ця система дозволила поліції у США встановити особи вандалів і злодіїв, які завдавали шкоди електрокарам Tesla.

Інші новини

Всі новини