У Путіна все падає

Погляди

16 жовтня 2018, 12:03

Іван Яковина

Оглядач NV

За чинного президента Росія стрімко деградує у всіх сферах

Державне управління, економіка, соціальна сфера, армія, інфраструктура і навіть улюблені ним спецслужби – все приходить у занепад. І ось маємо свіжий приклад – аварію ракети "Союз-СГ" з російським і американським космонавтами на борту.

Через двісті секунд після старту у ракети відключився другий ступінь, вона впала і вибухнула. На щастя, при цьому спрацювали радянські ще системи безпеки – капсула, в якій перебували Олексій Овчінін і Нік Хейг, відокремилася і приземлилася на парашутах. Обидва залишилися живі.

У цій історії важливо ось що. Пілотована космонавтика тривалий час залишалася останньою сферою, в якій Росія нічим, загалом, не поступалася іншим країнам. Більше того, "Союзи", на яких літали космонавти з 1960-х, славилися своєю простотою і надійністю. Це такі робочі конячки, на які завжди можна було покластися, аварійність була мінімальною. За часів усіх генсеків і президентів, від Хрущова до першого Путіна і Медведєва, вони працювали без серйозних аварій.

Тепер ці часи минули. Падає і вибухає навіть те, що не падало і не вибухало в найбідніші і найважчі часи. Просто в нас на очах відбувається колапс, а фактично – знищення російської космонавтики. Оскільки Росією керують безграмотні бандити і мафіозі, у них інакше і бути не може.

Ось, наприклад, колишній комсомольський ватажок Дмитро Рогозін – відомий тим, що за освітою журналіст, за переконаннями великоімперський нацист (дивне поєднання, та все ж), а за родом діяльності шахрай і злодій. З космосом його об'єднують тільки масштаби брехні і злодійства – вони дійсно космічні. А ще він прославився тим, що рік тому персонально брав участь у публічному утопленні собаки – такси на ім'я Ніколас. Це відео тоді багатьох обурило. Більше ніяких заслуг у нього немає.

Так ось. Саме ця людина керує зараз Роскосмосом. Звідси і результати.

Багато тут, напевно, будуть зловтішатися – мовляв, "так їм і треба". Але я не буду. Коли справа стосується освоєння космосу, тут кожне лико в рядок. Будь-які зусилля людства, навіть провальні і невдалі, можуть стати в нагоді для реалізації спільної стратегічної мети – розселення людей по Всесвіту.

Неважливо, хто вкладає в це гроші і ресурси – китайці, американці, індійці чи росіяни. Тут головне, щоб потік не припинявся і стежки, що ведуть у космос все людство, не заростали. А через баранів, на кшталт цього Рогозіна, загальний прогрес гальмується.

Але для Володимира Путіна, як звичайного злочинця, це жодного значення не має. Думаю, він скоро може і зовсім відмовитися від космосу, щоб замість цього почати якусь ще війну. А ідеї щодо цього у нього є.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Інші новини

Всі новини