Тепер у них Трамп. Як шкода!

Погляди

31 липня 2017, 12:03

Борис Херсонський

Письменник, поет, перекладач

Я ось думаю – як все ж Трамп переміг на виборах в найпотужнішій демократичній країні світу?

А ось так.

У цій країні рабство було скасовано історично недавно (1865 рік), що історично порівняно зі скасуванням кріпосного права в Росії (1861).

Расова дискримінація і сегрегація існувала до останньої третини минулого століття, а расизм не вмирав ніколи.

У цій країні завжди була схильність до ізоляціонізму, ми можемо тут згадувати і першу (США вступило в неї майже через три роки після її початку) і другу світову війни (через два з гаком роки). І це парадоксально поєднувалося з глобальними амбіціями і веденням малих воєн в далеких краях.

Порівняно недавно в цій країні на тлі "сухого закону" пишним цвітом розквітли мафіозні структури, що цілком можна порівняти з "великою кримінальною революцією" на пострадянському просторі в дев'яності роки.

Кінематограф Америки в основному культивував сильну особистість і ковбоя на Дикому Заході

Кінематограф Америки в основному культивував сильну особистість, ковбоя на Дикому Заході, героя фільмів "екшен", що знищує сотні лиходіїв.

Незважаючи на всі досягнення жінок в боротьбі за рівні права, чоловік залишався архетиповим символом Штатів – я вмію мочитися стоячи.

Різниця між населенням великих міст і маленьких містечок була нітрохи не менше, ніж в Росії (психологічний аспект).

Смертна кара в США не скасована і широко практикується.

Все це, а також безліч інших історичних подій, не могло не підставити ніжку великій демократії.

Тепер у них Трамп. Як шкода!

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Інші новини

Всі новини