А ось так.
У цій країні рабство було скасовано історично недавно (1865 рік), що історично порівняно зі скасуванням кріпосного права в Росії (1861).
Расова дискримінація і сегрегація існувала до останньої третини минулого століття, а расизм не вмирав ніколи.
У цій країні завжди була схильність до ізоляціонізму, ми можемо тут згадувати і першу (США вступило в неї майже через три роки після її початку) і другу світову війни (через два з гаком роки). І це парадоксально поєднувалося з глобальними амбіціями і веденням малих воєн в далеких краях.
Порівняно недавно в цій країні на тлі "сухого закону" пишним цвітом розквітли мафіозні структури, що цілком можна порівняти з "великою кримінальною революцією" на пострадянському просторі в дев'яності роки.
Кінематограф Америки в основному культивував сильну особистість і ковбоя на Дикому ЗаходіКінематограф Америки в основному культивував сильну особистість, ковбоя на Дикому Заході, героя фільмів "екшен", що знищує сотні лиходіїв.
Незважаючи на всі досягнення жінок в боротьбі за рівні права, чоловік залишався архетиповим символом Штатів – я вмію мочитися стоячи.
Різниця між населенням великих міст і маленьких містечок була нітрохи не менше, ніж в Росії (психологічний аспект).
Смертна кара в США не скасована і широко практикується.
Все це, а також безліч інших історичних подій, не могло не підставити ніжку великій демократії.
Тепер у них Трамп. Як шкода!
Текст опублікований з дозволу автора
Оригінал