Телескоп Кеплер "присплять" до серпня

7 липня 2018, 15:49

NASA призупинило роботу космічного телескопа Кеплер до серпня 2018 року для економії палива. Про це повідомляється на сайті відомства.

Економія палива необхідна для передачі на Землю даних, зібраних під час останньої спостережної кампанії. Після цього планується продовжити використання телескопа вже до повного вичерпання запасів палива.

Наразы закінчилася 18-та спостережна кампанія місії К2, що почалася у травні 2018 року.

Через малі запаси палива на цьому етапі місії в пріоритеті у NASA передача зібраних даних, а не нові спостереження, тому для економії палива Кеплер до серпня буде перебувати в режимі економії і не буде намагатися скорегувати своє положення в просторі.

Сеанс зв'язку за допомогою мережі далекого космічного зв'язку запланований на 2 серпня. Тільки тоді Кеплер "прокинеться" і направить антену для передачі даних на Землю.

Космічна обсерваторія Кеплер знаходиться в космосі з 2009 року і використовується для пошуку і вивчення екзопланет. За перші три роки роботи апарат виявив понад 3,5 тисячі кандидатів в екзопланети, більшість з яких перевершують за розмірами Землю.

У 2013 році через несправність гіроскопа Кеплера довелося майже на рік перервати місію, проте потім для стабілізації апарату астрономи використали тиск сонячного випромінювання, і в 2014 році почався новий етап роботи Кеплера – місія К2 – яка триває донині.

Спочатку місія була розрахована на 10 спостережних кампаній, однак запасів палива вистачило на продовження роботи комічної обсерваторії. Наразі на рахунку Кеплера вже понад 2,6 тисячі підтверджених екзопланет.

Інші новини

Всі новини