Телескоп Кеплер "присплять" до серпня
7 липня 2018, 15:49
Економія палива необхідна для передачі на Землю даних, зібраних під час останньої спостережної кампанії. Після цього планується продовжити використання телескопа вже до повного вичерпання запасів палива.
Наразы закінчилася 18-та спостережна кампанія місії К2, що почалася у травні 2018 року.
Через малі запаси палива на цьому етапі місії в пріоритеті у NASA передача зібраних даних, а не нові спостереження, тому для економії палива Кеплер до серпня буде перебувати в режимі економії і не буде намагатися скорегувати своє положення в просторі.
Сеанс зв'язку за допомогою мережі далекого космічного зв'язку запланований на 2 серпня. Тільки тоді Кеплер "прокинеться" і направить антену для передачі даних на Землю.
Космічна обсерваторія Кеплер знаходиться в космосі з 2009 року і використовується для пошуку і вивчення екзопланет. За перші три роки роботи апарат виявив понад 3,5 тисячі кандидатів в екзопланети, більшість з яких перевершують за розмірами Землю.
У 2013 році через несправність гіроскопа Кеплера довелося майже на рік перервати місію, проте потім для стабілізації апарату астрономи використали тиск сонячного випромінювання, і в 2014 році почався новий етап роботи Кеплера – місія К2 – яка триває донині.
Спочатку місія була розрахована на 10 спостережних кампаній, однак запасів палива вистачило на продовження роботи комічної обсерваторії. Наразі на рахунку Кеплера вже понад 2,6 тисячі підтверджених екзопланет.