Савченко і точкові репресії

Погляди

3 березня 2016, 10:21

Борис Херсонський

Письменник, поет, перекладач

Прокурор зажадав для Надії Савченко 23 роки суворого режиму

Прокурор каже "треба", суд відповідає "так"! Ну, дасть послаблення на три роки. Така собі "маржа" юридична, припуск: просити трохи більше, щоб суд міг милосердя явити.

Я гадаю, що разом із терміном "гібридна війна" (насправді не гібридна, а часткова, раніше небачена - військові дії та захоплення території на тлі збереження торгово-економічних відносин) у життя повинен увійти термін "точкові репресії".

За часів Сталіна показові процеси були масовими. У Надії Савченко знайшли б десятки спільників. Та що десятки! Сотні! А у Сенцова була б ціла мережа турецько-японсько-німецької агентури. І всі б зізналися. Всі. І не такі розколювалися.

А тут вибіркові удари. Коли спрямовані, це Ходорковський (тремтіть, олігархи) або Литвиненко (тремтіть, розвідники, за зраду - смерть). Коли – випадкові. До них, гадаю, належать Савченко та Сенцов. Але достатньо кількох, і боятимуться всі.

Засудили жінку, яка лайки ставила в ФБ і перепощувала проукраїнські тексти, до виправних робіт, а знаряддя злочину - комп'ютер - зламати разом із мишею. І вже всі користувачі думають: «А ми як?»

І масових репресій не потрібно. Досить точкових. Так гуманніше. І що важливо - економічніше.

Це чорна сторінка в історії Росії. І їм потім її читати. А нам зараз в цьому жити. І ми виживемо.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Інші новини

Всі новини