Рінат і хлопці. «Незмінно перший» – так можна називати Ріната Ахметова.
НВ спільно з інвесткомпанією Dragon Capital представив щорічний рейтинг 100 найбагатших українців.
І знову – як це було і завжди – лідером рейтингу став Ахметов. Його статок на сьогодні оцінено в $12,2 млрд.
Друге місце за трубним королем і меценатом Віктором Пінчуком – $2,7 млрд.
На третьому – найправославніший підприємець світу і партнер Ахметова Вадим Новинський – $2,3 млрд.
Слідом за ним розмістилися «близнюки у Приваті» – Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський (по $1,6 млрд).
Чинний президент країни опинився на 6 місці з $1,1 млрд.
В сумі учасники ТОП-100 за останні 12 місяців багатіли в 12 разів швидше, ніж зростає ВВП країни. Причому темп приросту їх статків лише збільшився у порівнянні з підсумками рейтингу 2017 року.
Нинішня сотня найбагатших співвітчизників сконцентрувала в своїх руках $37,5 млрд. Іншими словами, вони здатні одним махом погасити половину всього держборгу країни.
Стати вітчизняним мільярдерам і мультимільйонерам ще багатшими допомогла сприятлива ситуація на світових сировинних біржах, що відображає зростання споживання металургійної і залізорудної продукції. Сировина – це українське все: відразу семеро з числа тих десяти, які зайняли перші місця в рейтингу ТОП-100, контролюють активи, що виробляють продукцію з низькою доданою вартістю.
Краще за інших скористався кон'юнктурою Ахметов: завдяки зростанню попиту на метали його статки зросли відразу на 76%. А якщо говорити в абсолютних цифрах, то власник СКМ за рік став багатшим на $5,3 млрд.
Істотно додали в розмірах своїх статків і члени приватівського тріо – Коломойський, Боголюбов і Олексій Мартинов. В кінці 2016 року ці фірми втратили свій найбільш публічний актив – націоналізований Приватбанк. Але завдяки великому феросплавному бізнесу зуміли відновити позиції.
Логічно продовжуючи тему фінансів...
Тарифи потягнуть ціни вгору. Нацбанк підвищив прогноз зростання споживчих цін в 2018 році з 8,9% до 10,1%.
Прогноз на 2019 рік теж пішов «вгору» – з 5,8% до 6,3%. У той же час на 2020-й він збережений на рівні 5%.
Падіння рівня цінового оптимізму в НБУ пояснили збереженням істотного інфляційного тиску, а також підвищенням адміністративно регульованих цін (тарифів).
Поки НБУ рахує проблеми, Кабмін смакує чудеса...
В країну зайдуть американські долароносці. Перша офіційна торгова місія США з 12 американських компаній почне роботу в Україні через кілька днів.
Про це повідомив у себе в ФБ Степан Кубів, перший віце-прем'єр – міністр економрозвитку і торгівлі.
«Вони будуть шукати для себе в Україні вигідні можливості для інвестицій», – написав чиновник.
Можливо, завдяки цим американським «туристам» країна зможе отримувати з приїжджих більші суми, ніж зараз...
Відхопили мільярд з хвостиком. Україна заробила на іноземних туристах $1,2 млрд, що становить лише 0,2% доходів від туризму в європейських країнах.
Про це свідчать дані Всесвітньої туристичної організація при ООН (UNWTO).
Україну в 2017 році відвідали 14,2 млн туристів, що на 6,7% більше, ніж роком раніше.
Найбільше грошей у минулому році туристи витратили в таких країнах, як США ($210,7 млрд), Іспанія ($68 млрд) і Франція ($60,7 млрд.)
Крім цього, в топ-10 потрапили Таїланд, Велика Британія, Італія, Австралія, Німеччина, Макао (Китай) і Японія. Всі разом вони заробили $643,5 млрд.
Загальний показник доходів всіх країн світу від туризму склав $1,34 трлн, що на 5% більше, ніж за попередній рік.
Відразу четверо високопоставлених вітчизняних чиновників тепер зможу вирушити в туристичний загул...
Губернатори йдуть з корабля. Кабмін схвалив відставку відразу чотирьох голів облдержадміністрацій – Київської, Луганської, Чернівецької та Черкаської. Сталося це напередодні.
Один з уже екс-губернаторів – Олексій Горган, колишній київський, – розповів, що йде у відставку заради того, щоб зайнятися власною політичною кар'єрою.
Він, як виявилося, планує балотуватися у Верховну Раду (вибори – восени 2019 року) по одному з мажоритарних округів регіону.
А ось європейські чиновники повернулися до свого звичного роду діяльності – серйозного занепокоєння...
Європейців «серйозно стурбував» Азов. Європарламент (ЄП) ухвалив резолюцію із засудженням дій Росії в Азовському морі, що порушують міжнародне морське право.
ЄП обурений російськими блокуваннями і інспекціями комерційних суден, які викликали затримки до одного тижня.
У резолюції зазначено, що до відкриття Керченського моста перевірки проводилися лише вибірково і не порушували вільного руху кораблів і вантажів.
ЄП визнав право РФ проводити перевірки, але переконаний, що цим правом «не повинні зловживати або застосовувати його з політичних міркувань».
Також Європарламент «серйозно стурбований продовженням мілітаризації Азовського моря і регіону Чорного моря, особливо незаконно анексованого і окупованого Кримського півострова».
Європейці сьогодні обговорювали і інше «українське» питання...
Мадяри гнуть свою лінію. Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто вважає, що ситуація в мовній суперечці з Україною значно погіршилася.
Про це він заявив після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.
«Ситуація щодо України значно погіршилася зважаючи на той факт, що поправка до [українського] Закону про освіту, яка забороняє національним меншинам використовувати рідну мову, не скасована», – вважає Сійярто.
З огляду на це, Будапештом не буде розблоковано проведення засідання Ради НАТО-Україна на наступній зустрічі міністрів закордонних справ.
Сійярто підкреслив, що скликання такої зустрічі залежить виключно від України.
Мовна суперечка Будапешта і Києва триває вже кілька місяців, і викликана не тільки українським законом, а й бажанням угорців підтримати їх національну меншину, яка проживає в Закарпатті.
Росіяни ж турбуються щодо своїх грошей...
Газпром переходить в контратаку. Компанія Газпром почала арбітражний розгляд проти України.
Росіяни мають намір оскаржити дії Антимонопольного комітету (АМКУ), який наклав на газового монстра з РФ багатомільярдний штраф за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу.
«Цей штраф, а також подальші дії України з його стягнення порушують права Газпрому, гарантовані угодою між урядом Російської Федерації і Кабінетом міністрів України про заохочення і взаємний захист інвестицій», – повідомили в російській компанії.
У січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн. Пізніше сума зросла до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за несплату штрафу. Це рішення кілька разів підтвердили українські суди.
Українські судді сьогодні нагадали батьківщині про існування однієї яскравої жінки, схильної до широких збройних жестів...
Савченко почекає Діда Мороза в СІЗО. Шевченківський райсуд Києва продовжив арешт народного депутата Надії Савченко до 30 грудня.
Зараз екс-льотчиця (підозрювана в підготовці теракту) і її захист знайомляться з матеріалами справи, розслідування за якою завершилося ще 1 серпня.
А ось жертва російських судів сьогодні стала лауреатом...
Сенцов отримав премію. Незаконно утримуваний Кремлем у колонії суворого режиму український режисер Олег Сенцов став лауреатом премії За свободу думки імені Сахарова. Нагорода заснована Європейським парламентом.
Про це повідомила у себе в Twitter євродепутат Ребекка Хармс.
Церемонія вручення премії відбудеться 12 грудня в Страсбурзі.
25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд за надуманим звинуваченням засудив Сенцова до 20 років суворого режиму.
Отримали чергову нагороду й українські учасники Ігор нескорених...
Ще одна ветеранська нагорода. Збірна українських бійців-ветеранів завоювала ще одну медаль на Іграх нескорених у Сіднеї.
На сторінці української збірної в ФБ з'явилося повідомлення, що срібло з метання диска команді приніс Юрій Дмитренко.
У нинішньому році на Іграх нескорених, що проводяться в параолімпійському форматі, Україну представляють 15 учасників, серед яких одна жінка. Це діючі й демобілізовані військовослужбовці Збройних сил, Нацгвардії, співробітники Нацполіції, добровольці, ветеран Служби безпеки і один прикордонник.
Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.