Подумайте про себе!

Погляди

5 грудня 2019, 12:17

Сергій Фурса

Колумніст, ведучий Radio NV, інвестиційний банкір

Ринок землі покращує життя саме українця, а не когось там десь там

— Коли найкращий час посадити дерево?
— 20 років тому. Якщо не посадили тоді, то другий найкращий час — сьогодні.

Це стародавні мудрі китайці, якщо що. І це про ринок землі. В Україні. Якщо що.

Багато хто раптом почали задаватися запитанням, а чи час зараз відкривати ринок землі. Начебто є не підходящий час, щоб почати жити правильно. Давайте відкладемо ринок землі — це як «Я кину курити з понеділка». Або піду в спортзал з першого числа. Ось так і мораторій у нас. Давайте страждати від ожиріння, але продовжувати їсти тортики перед сном. Давайте кашляти як чахоточник, але не кидати курити до 1 січня.

Немає кращого часу запустити ринок землі, ніж зараз. І це було правдою завжди. І п'ять років тому. І 10 років. Але не запустили. Тому краще вже зараз. Це просто як почати жити за правилами. Адже поки що цілий сектор економіки України живе в напівтемряві. В цілому секторі економіки не працюють до кінця закони ринку. В цілому сегменті економіки країна живе за правилами не цивілізованого світу, а Куби і Венесуели з домішкою Північної Кореї.

Тим більше, зараз в Україні найвищі зарплати в доларах за всю історію України. І говорити про те, що зараз не час, означає, що не на часі буде завжди. Не запускати ринок землі, поки ми не станемо багатими, це як не починати бігати, поки не схуднемо. Дійсно, худій людині легше пробігти марафон. Але ось біда, щоб схуднути, потрібно щось робити. І ринок землі робить нас багатшими, наближає до того ілюзорного рівня, коли, нарешті, хтось скаже, що «ну ось, прийшов той час». І якщо ви важите 200 кг, то щоб пробігти марафон, вам треба починати щось робити, а не чекати, коли воно само пройде.

Немає кращого часу запустити ринок землі, ніж зараз

І не важливо, хто при владі в той момент, коли запускається ринок землі. Чи довіряєте ви йому чи ні. Точно так само не важливо, любите ви владу чи ні, коли мова йде про правила дорожнього руху. Їх треба просто виконувати. І не тому, що ви любите президента чи не любите його. А тому що це правило, яке рятує життя. І робить життя всього суспільства правильніше. Як і ринок землі, ми вже чортову купу років не можемо запустити камери на дорогах. Як і ринок землі, ця система працює у всіх цивілізованих країнах світу. Але не у нас. Як і ринок землі, всі українці грають за правилами, виїжджаючи в Європу, але повертаючись в Україну, поводяться на дорогах як варвари. А що в результаті? А в підсумку десятки загиблих щодня. Це в рази, в сотні разів, більше, ніж в АТО.

Кожен день гине майже 10 осіб. А камери все ще не працюють. Кожен день помирають власники паїв. А ви все ще не дали їм право реалізувати своє право власності. Камери на дорогах здатні змусити українців їздити за правилами, що істотно зменшить загибель людей на дорогах і поліпшить трафік в наших містах, але це не роблять з якоїсь божевільної причини, замішаної на популізмі. Ринок землі зробить багатшими всю країну і прибере обмеження приватної власності, але його не запускають, під тиском популістських міфів. І ті і ті прості правила повинні бути в Україні. І не важливо, хто в Україні влада, тим більше, українці все одно не будуть любити будь-яку владу.

Ринок землі — це просто цивілізовані правила. Які хочуть нам нав'язати прислужники Сороса та рептилоїдів. Це як миття рук перед їжею. Не мити руки перед їжею тільки тому, що першими почали мити руки англосакси, вкрай нерозумно. Тим більше, вони були не першими. І ринок землі був завжди і всюди. І навіть в Україні до комуністів. Це просто правильні правила. І чим раніше ви почнете за ними жити, тим краще.

Чим менше ви довіряєте владі, тим більше вам потрібні чесні і зрозумілі правила. Бо де є прозорий ринок, там менше вплив чиновника. Все просто. Саме чиновники втрачають найбільше. І треба дуже сильно любити жадібного українського чиновника, якщо ви виступаєте проти ринку землі. Не важливо, хто при владі, якщо ви хочете кинути курити. Коли ви курите, ви вбиваєте своє здоров'я і плювати на це, що президенту України, що Соросу. Ви про себе подумайте. І ринок землі покращує життя саме українця, а не міфічних рептилоїдів. І так, якщо хтось робить мило, то навряд чи розумно назло йому не мити руки, щоб він на вас випадково не заробив.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Інші новини

Всі новини