На обкладинці однієї газети ракета, якою був вражений СУ-24, на передовиці іншої - ціла ескадрилья F-16х, готових захистити повітряний кордон Туреччини, у разі виникнення загрози. Думка турків з приводу події цілком однозначна. Росіяни самі винні. Причому всі абсолютно впевнені, що російський літак все-таки пролітав над турецькою територією. Хоча РФ намагається стверджувати зворотне.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що і далі буде збивати літаки, які без дозволу залітають у турецьке небо. Незалежно від того, будуть вони російські чи ні. І прецеденти є. За час конфлікту в Сирії Туреччина збила вже як мінімум три асадівські СУшки, купу безпілотників. Але річ, звісно, не тільки в цьому. Один турецький офіцер, який, до речі, як виявилося, нещодавно був на Яворівському полігоні у Львівській області на спільних з Україною навчаннях, не на камеру розповів, що з моменту початку російської операції в Сирії росіяни вже чотири рази грубо порушували повітряний простір Туреччини. Це в країні втомилися терпіти і поставили необережних літунів на місце.
А Ердоган, між тим, відповів на звинувачення Росії в тому, що Туреччина нібито купує нафту у бойовиків ІДІЛ. Президент Туреччини зажадав доказів. І нагадав Росії, що саме вона головний постачальник енергоресурсів для Туреччини. Однак це не буде стримувати Туреччину в заходах щодо її зовнішньої і внутрішньої політики. Ну і що характерно, відтепер у Туреччині відновлено посаду міністра у справах Європи. Відносини між Анкарою і Москвою чекає не тільки календарна, але і дипломатична зима. Теплих обіймашок більше не буде. Як і не буде «Турецького потоку», на думку турецьких ЗМІ. Того самого потоку, який, нагадаю, покликаний позбавити Росію необхідності прокачування газу через територію України. Ет, не вийшло.
Текст публікується з дозволу автора.