Петро, ти не правий. Президент Петро Порошенко, який призначив екс-голову Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського аудитором НАБУ, зробив крок, що не відповідає критеріям положень закону про Бюро.
Про це заявив Артем Ситник, директор НАБУ.
За його словами, у Жебрівського (як мінімум) немає міжнародного досвіду.
Згідно з однією зі статей закону про НАБУ, аудит Бюро проводить комісія зовнішнього контролю з трьох осіб. Їх – по одному – щорічно призначає президент, ВР і Кабмін. І обирають з осіб, «які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном або міжнародних організаціях, що володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію».
19 червня президент України зробив Жебрівського аудитором НАБУ. Це викликало бурю обурення експертно-фейсбучної спільноти.
Сам «аудитор» вже заявив, що буде оцінювати роботу відомства Ситника «неупереджено, справедливо, безвідносно до політичних вподобань і підтекстів».
Комісія аудиторів – і тільки вона – може звільняти главу НАБУ.
Вчора Порошенко не тільки призначав аудитора, а й міг ознайомитися з листом з МВФ з приводу Антикорупційного суду.
У ньому Крістін Лагард, директор-розпорядник Фонду, похвалила офіційний Київ за прийняття закону про такий орган. І дипломатично висловила надію, що поправку, яка не давала можливості новій інстанції розглядати справи, які вже потрапили в суди, депутати приберуть.
А ще Лагард нагадала – в самому кінці, дрібненько – що Україні ще варто розібратися з цінами на газ і дефіцитом бюджету. І лише після цього починати чекати чергового траншу.
А от Харків дочекався – але не траншу, а трешу (англ. «Сміття»)...
Зам Кернеса познайомився зі сміттям. Початок сесії харківської міськради ознаменувався пікетом активістів – вони вимагали вільного входу на засідання.
Заради цього під будівлею зібралося близько 30 осіб, які потім прорвалися в мерію. Всередині хтось розпилив газ і підпалив димові шашки.
Очевидці розповіли, що молоді люди в футболках Нацкорпусу (структура, яку курує депутат Андрій Білецький) влаштували погром на другому поверсі будівлі. Крім того, вони прорвалися у двір міськради.
Потім ці ж хлопці кинули в сміттєвий бак Андрія Руденка, заступника мера Харкова Геннадія Кернеса, впіймавши чиновника з тильного боку мерії.
Після того, як заступник Кернеса вибрався назовні, йому дали спокійно піти.
Постраждали дві співробітниці міськради – їх госпіталізували в стані середньої тяжкості.
А правоохоронці відкрили кримінальну справу – за «хуліганку».
Натхненні харківським прикладом, активісти Дніпра, що вимагають зупинити забудову біля однієї з міських шкіл, теж спробували прорватися в мерію. Тому що до цього жоден чиновник не захотів вийти до них. Але як тільки громадяни пішли на штурм, матеріалізувався співробітник міськради і взяв у них петицію.
Непримиренність нині витає в повітрі у всій країні – свій штурм сьогодні організували і кияни...
Даєш музей! У Києві на Поштовій площі активісти взяли під контроль будмайданчик, де раніше археологи знайшли унікальні артефакти часів Київської Русі.
На думку активістів, місце будівництва торгово-розважального комплексу (яке зараз призупинено) має охороняти держава. А долю знахідок може вирішувати міська громада, а не забудовник.
Пікетувальники планують залишатися на майданчику мінімум до завтра.
А завтра Київрада знову спробує прийняти рішення про створення на місці археологічних знахідок музею. 7 червня необхідне для цього голосування – про припинення інвестдоговору із забудовником ТРЦ – депутати провалили.
У 2015 році, під час будівництва підземного ТРЦ на Поштовій, вчені виявили унікальні артефакти XVI – XVIII століть, а потім розкопали і справжню вулицю часів Київської Русі (XI – XII століття).
І ще про одну баталію – прикордонно-сигаретну...
ДПСУ попереджає: нікотин викликає кульові поранення. У мережі з'явилася відеозапис зіткнення прикордонників і місцевих жителів (ймовірно – контрабандистів сигарет), яке відбулося вчора в Чернівецькій області.
В результаті інциденту прикордонники відкрили вогонь і поранили в ногу одного з нападників.
На записі зафіксована словесна перепалка між групою місцевих чоловіків і прикордонниками, які здійснюють попереджувальні постріли в повітря, а потім – по ногах одного з учасників конфлікту.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко і Олег Слободян, помічник голови Держприкордонслужби (ДПСУ), розповіли: 19 червня прикордонники Сторожинецького району Чернівецької області патрулювали кордон. Їм надійшов «сигнал». Загін виїхав на місце і виявив два десятки людей, які намагалися перевезти на вантажівці через кордон партію сигарет.
Невідомі спробували втекти. Співробітники ДПСУ почали погоню, однак дорогу їм перегородив трактор і близько 20 місцевих. Останні почали погрожувати прикордонникам.
Ті спробували вирішити справу мирно, а потім зробили попереджувальний постріл. «Коли і це не допомогло, прикордонники були змушені здійснити постріл в ногу одному з найагресивніших нападників», – пояснив Слободян.
Постраждалого доставили до лікарні. Згодом співробітники ДПСУ спільно з поліцією провели на місці якісь «додаткові оперативно-профілактичні заходи».
У Києві киплять ще і сексуально-педагогічні пристрасті...
Дружині Турчинова загрожує «гомодиктатура». Низка правозахисних організацій звернулися до ректора Національного педуніверситету імені Драгоманова з проханням звільнити співробітницю вузу Анну Турчинову, дружину секретаря РНБО Олександра Турчинова. Причина – дискримінаційні висловлювання на адресу ЛГБТ-спільноти.
Турчинова спершу опублікувала статтю гомодиктатури. Частина 1. Як розбещувати дітей. А потім, в коментарі ЗМІ, звинуватила ЛГБТ в тому, що це «хвороба», і заявила, що «нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини».
Правозахисники наголошують: подібні твердження є антинауковими.
Звернення з вимогою звільнити Турчинову підписали, зокрема, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, Центр громадянських свобод, ГО КиївПрайд, Правозахисний ЛГБТ центр Наш світ.
До всього сьогоднішнього національного «борщу» пристрастей додала свою «перчинку» і вічна дівчинка української політики...
Гетьман Юля пішла на улюблене місце. Під час відеоконференції на ФБ (який прогрес!) Юлія Тимошенко, людина з найбільшими на сьогодні шансами стати новообраним главою держави, офіційно оголосила те, про що вже і так вся країна знала (або здогадувалася на 99,99999%): вона йде в президенти.
На старт гонки, яка завершиться в травні 2019 року, Леді Ю вийшла однією з перших серед «важкоатлетів».
«Можливо, я буду останнім президентом, якого ви виберете, – настрахала вона своїх прихильників. – Але якщо мій план стане реальністю, ви зможете всенародно обирати канцлера, разом з більшістю в парламент».
Тимошенко зазначила, що замість слова «канцлер» можна використовувати слова «гетьман» або «прем'єр-міністр».
Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.