Вірте в добрі казки

Лонгріди

17 вересня 2016, 00:00

Пробуємо кросовер Nissan X-Trail  

Зазвичай автомобілі з вельми вдалим поєднанням споживчих якостей або нудні до неможливості, або коштують якихось нереальних грошей. Ні те, ні інше визначення до Nissan X-Trail не підходить

Олексій Бондарєв


Топова версія Nissan X-Trail коштує серйозних грошей. Але і нафарширована під зав'язку. При цьому тяговитий і економічний дизель у парі з не найгіршим у світі варіатором йдуть тільки з переднім приводом.

Хочеш повний привід - згадуй, навіщо потрібна третя педаль. Повнопривідні дизельні X-Trail бувають тільки з "механікою".

І знаєте що? Це чи не єдина серйозна претензія, яку можна пред'явити X-Trail. Машина вийшла просто на рідкість збалансованою.

Що це?

Кросовер середніх розмірів. Буває з переднім або повним приводом, з "механікою" або варіатором. На вибір доступні 1,6-літровий дизель і два бензинові мотори об'ємом 2л і 2,5л.

Ціни стартують від 647 тис. грн.

У нас на тесті побувала топова комплектація з переднім приводом, дизелем і варіатором, з шкіряним салоном, панорамним дахом і камерами кругового огляду. Така обійдеться без малого в мільйон гривень.

Як їде?
Як виглядає?

До зовнішності X-Trail цілком можна причепитися за двома параметрами.

По-перше, X-Trail виглядає так само як Qashqai. Він просто трохи більше. Не впевнений, що навіть співробітники Nissan з легкістю розрізняють ці дві моделі при побіжному погляді з деякої відстані.

Простіше кажучи, "бити понти" з X-Trail складно. Особливо, якщо ви купили топову версію. Уявіть собі, що ви витратили 1 млн. грн, а усі навколо будуть думати, що ви їздите на Qashqai за 500 тис. грн від сили.

По-друге, власне цей самий дизайн, який X-Trail ділить з молодшою моделлю, не те, щоб сильно вражає. Аж надто він нейтральний і утилітарний. Людині, яка не розбирається в сучасному автопромі, X-Trail легко сплутати з корейськими кроссоверами.

З іншого боку, нейтральний дизайн для багатьох є якраз сильною стороною продукту. Будь-то смартфон або автомобіль. X-Trail в цілому симпатичний, ніщо в його зовнішності не дратує. Так що, вищезгадані нюанси цілком можна не брати до уваги, якщо все інше в цій машині вас влаштовує.

Що всередині?
Що по грошах?

Розкид цін на X-Trail просто величезний. Найпростіша комплектація XE стартує від 647 тис. грн. За ці гроші можна купити 2-літрову бензинову версію з переднім приводом або 1,6-літрову дизельну з повним приводом. Обидві - з "механікою", тканинним салоном і простим кондиціонером.

Від 760 тис. стартує комплектація SE Comfort з різними типами двигунів (дизель 1,6 л з "механікою", бензин 2л, бензин 2,5л з варіатором), тут вже доступний двозонний клімат-контроль.

Ще дорожче - пара комплектацій з панорамним дахом і 18-дюймовими дисками. І нарешті, на вершині модельного ряду X-Trail - комплектація LE Style з шкіряним салоном і її варіація із вбудованою навігацією. Ціна тут зовсім не на жарт - 997 тис. грн.

Саме така і була у нас на тесті.

Детальніше ознайомитися з усіма можливими комплектаціями можна тут.

А ось їзда на дизельному X-Trail по кишені не вдарить. У зв'язці з варіатором дизель виявляється фантастично економічним.

Постійна їзда по київським "тянучкам" – а гіршого місця для паливної економії не придумаєшздатна змусити X-Trail споживати близько 7-7,5 л на 100 км. Але більшої цифри ви не побачите. Якщо пересуватися по місту не тільки в годину пік, то середня витрата тут же падає до вражаючих для такої великої машини 6-6,5 л.

На трасі показники і того менше. Тримаючись строго в рамках швидкісних обмежень можна скоротити витрату до 4,5-4,8 л на 100 км. Любителям швидкостей від 130 і вище бортовий комп'ютер надасть цифру 6-6,5 л.

Знову ж таки, це простора машина з великим багажником. А витрата у неї - як у деяких міських хетчбеків.

Як то кажуть, знімаю капелюха.

Вердикт НВ
8/10

X-Trail - це шалено вдале поєднання характеристик. Ну буквально, як сонце, море і липень на календарі. Велика, простора, зручна і економічна машина. З непоганою керованістю, досить комфортною підвіскою і дизайном, який не ріже око.

Трохи кусається ціна, особливо в топових комплектаціях. Але там уже «кожа-рожа» і стільки електронного фаршу, що вистачило б на натівський винищувач. Так що відразу видно, на що витрачені гроші.

Інші новини

Всі новини