«В машині дружини». Як підозрюваний у відмиванні 10 млрд грн ексголова Фонду держмайна втік за кордон під час війни, — джерело NV в НАБУ
Україна23 січня 2025, 20:10
Дмитро Сенниченко, підозрюваний у корупції колишній голова Фонду держмайна України (ФДМУ), виїхав з України легально. Про це NV розповіло джерело в НАБУ.
«Сенниченко виїхав з України на автомобілі дружини під своїми документами. А також за допомогою спеціальної медичної довідки. Ще є обставини, які досліджуються, — розповів цей співрозмовник редакції. — Це було влітку 2022 року, — у нього тоді не було запобіжного заходу до моменту вручення підозри».
Передплатіть NV Преміум та читайте без обмежень
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
Водночас деякі інші фігуранти «справи Сенниченко» виїхали нелегально, а дехто з них і досі рахується в Україні, зазначило джерело в НАБУ.
У 2022-му Сенниченко, а також його спільники Микола Парсентьєв, Олександр Горбуненко, Андрій Гмирін, Володимир Колотило, Павло Присяжнюк і Артур Сомов виїхали з України ще до того, як антикорупційні органи вручили їм підозри. Лише навесні наступного року НАБУ та САП повідомили екс-голові Фонду держмайна підозру в тому, що він нібито очолив злочинну організацію, яка впродовж 2019−2021 року заволоділа 500 млн грн від контрольованих ФДМУ Одеського припортового заводу (ОПЗ) та Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГКХ).
Пізніше НАБУ та САП оновили підозри Сенниченку і решті фігурантам, за статтею про відмивання доходів на суму 10 млрд грн, що були отримані злочинним шляхом.
Справа, яку розслідує НАБУ та САП стосовно ФДМУ, стосується ОПЗ, який з 2016 року працює за так званою «давальницькою схемою» з приватними компаніями, від яких підприємство отримує на переробку газ, а віддає вироблені ним аміак та карбамід. Антикорупційні органи розслідують схему, за якою завод укладав договори, які були йому невигідні і занижував вартість переробки добрив, у результаті чого приватні компанії отримували більший прибуток.