Москва метає фейки

Погляди

8 січня 2019, 19:11

Андрій Смирнов

Випускаючий редактор, НВ

Чим жила країна 8 січня 2019 року

Москва метає фейки. У 2018 року російські ЗМІ видали в інформпростір 1 тис. фейків, у яких найчастіше – 461 разів – фігурувала Україна.

Про це сказано в звіті організації «ЄС проти дезінформації» ( EU vs Disinformation ).

«Через п'ять років із початку військового конфлікту використання Кремлем інформаційної зброї проти України не зменшилося. У повідомленнях прокремлівських ЗМІ інформація про Україну досі представляється найбільш спотвореною», – вказують аналітики організації.

Дезінформація націлена на аудиторію в Росії та Україні, а також у третіх країнах, включаючи Захід.

Найчастіше в російських ЗМІ йшлося про українські борги, українську армію й українського президента.

Окремий блок фейків російських ЗМІ спрямований на представлення подій Євромайдану і змін після них як «провалу».

Організація «ЄС проти дезінформації» створена Оперативною робочою групою зі стратегічних комунікацій East StratCom Task Force. Поява групи пов'язана з рішенням (з'явилося в березні 2015 року) глав держав і урядів ЄС про протидію російським дезінформаційним кампаніям.

Одна з нових «топових» тем для кремлівських брехунів – отримання українською церквою автокефалії. Втім, брехати на тему томосу Москві стає все важче...

Томос збирає «лайки». Уряд Канади назвав надання Православній церкві України Томосу про автокефалію «визнанням суверенітету».

Про це заявив канадський міністр закордонних справ Христя Фріланд.

«Вітаємо нову Православну церкву України з отриманням напередодні автокефалії і становленням незалежної і визнаної автокефальної церкви. Канада вітає цю позитивну зміну на знак визнання суверенітету України», – написала вона у себе в Twitter.

6 лютого предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній отримав у Стамбулі з рук Вселенського патріарха Варфоломія сувій Томосу про автокефалію.

Поки канадці схвалюють появу ПЦУ, американці на десантоносному кораблі пройшли через томосоносний Стамбул...

Морпіхи США з'явилися в Чорному морі. Корабель морської піхоти ВМС США USS Fort McHenry увійшов у Чорне море.

На сайті американського оборонного відомства зазначено, що судно прибуло в румунський порт Констанца.

Воно пробуде там до 10 січня, а потім проведе морські маневри з румунським фрегатом у територіальних і міжнародних водах.

USS Fort McHenry є першим кораблем США, який увійшов у Чорне море після агресії Росії в Керченській протоці.

На його борту розміщено приблизно 500 американських морпіхів.

Судно має докову камеру для п'яти транспортних катерів на повітряній подушці, призначених для висадки морської піхоти і бойової техніки.

І ще про події в Чорному морі...

Обсихають. Українці, врятовані після аварії вантажного судна біля берегів Туреччини, перебувають у задовільному стані.

Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

За його словами, консул разом з представниками української громади відвідав у лікарнях Самсуна всіх постраждалих.

«Вдячний турецьким рятувальникам-морякам. Порятунок після 5 годин перебування в крижаній воді – справжнє диво», – додав посол.

Вчора вранці судно під панамським прапором, що транспортувало вугілля з російського порту Азов (Ростовська область), зазнало аварії в 148 км від турецької провінції Самсун. Турки врятували сімох з 13 членів екіпажу (на кораблі було 11 українців, з яких четверо загинули).

Порт Азов часто використовують для незаконного вивезення викопного палива з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини та інших країн.

Пройшовши через численні свята, а також переживши висунення Зеленського в кандидати на пост президента і висування президента Порошенка до Стамбула, Національний банк України вирішив зробити валютообмінні операції доступнішими...

Пошти стануть обмінниками. Нацбанк дозволив купівлю та продаж іноземної валюти в поштових відділеннях.

Відповідні зміни наберуть чинності 7 лютого 2019 року одночасно з законом Про валюту та валютні операції.

Оператори поштового зв'язку зможуть отримати в НБУ ліцензії на проведення банківських операцій за наявності:

1) більше 50 структурних підрозділів, які розташовуються на 50% території України;

2) отримання не менше 50% доходів від діяльності в сфері надання поштових послуг;

3) відповідності до вимог фінансового стану, структури власності, репутації і профпридатності керівного складу.

А ще НБУ пом'якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі небанківським фінансовим установам.

Подібні контори, які вже мають ліцензії (так само як і національний оператор поштового зв'язку – Укрпошта), отримали від НБУ шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

Мер Києва Віталій Кличко вирішив увійти в історію слідом за главою держави, і взявся зміцнювати єднання Правобережної і Лівобережної України шляхом зміцнення важливого столичного мосту...

Кличко врятує метромост. У Київдержадміністраціі анонсували капремонт столичного мосту Метро.

Реконструкція торкнеться проїжджої частини мостового полотна і тротуарів, а також прогонових будівель (з відновленням несучої арматури).

Крім того, столична влада планує відремонтувати зовнішнє освітлення та замінити перильні огорожі.

Ремонт мосту, який стартує вже у 2019 році, займе 22 місяці і коштуватиме 1,825 млрд грн.

Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.

Інші новини

Всі новини