На саміті G-20 Путін планує зустрітися з німецьким канцлером Ангелою Меркель і французьким президентом Франсуа Олландом, де буде намагатися нав'язати Заходу формат вирішення українського питання без участі Києва.
Загроза досить реальна, але в кінцевому підсумку будь-які ескізи діалогу щодо України будуть неможливі без участі України. Не думаю, що план Кремля щодо виключення нас з переговорного процесу може бути виконаний.
Хоча Захід може давати Росії ілюзію, що це можливо. Адже на Заході до переговорного процесу значною мірою відносяться не тільки як до засобу досягнення мети; для них дипломатія означає також відсутність війни. І для того, щоб Путін не виходив з переговорів, повинна бути умовна морквина, за якою він буде бігти. Я не виключаю можливості, що Захід буде демонструвати готовність до певних компромісів з Кремлем, але це буде не більше ніж зовнішня видимість.
Те, який сценарій буде в кінці кінців реалізований, залежить і від самої України. Від уміння наших політичних еліт об'єднуватися і демонструвати Заходу та іншим міжнародним партнерам, що Україна – ефективна держава з єдиною чіткою політичною позицією.
Будь-які ескізи діалогу щодо України будуть неможливі без участі УкраїниТакож багато залежатиме від результатів виборів у США – він матиме вплив не тільки на ситуацію всередині України, але й на відносини між членами західного табору в цілому.
Існує загроза, що нас можуть злегка відсунути від переговорів. Кремль буде використовувати для цього всі методи – від загострення в Донбасі до готовності до компромісів з інших питань (наприклад, по Сирії), а також поступок у всіх економічних суперечностях, які існують на сьогодні між Заходом і Росією. Тим не менш, не думаю, що ці методи будуть досить успішні, щоб план Кремля реалізувався.
Більше точок зору тут