В Дніпропетровській області підопічних психоневрологічного інтернату гвалтували та катували
Події5 грудня 2019, 00:56
Про це повідомляє пресслужба уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
До інтернату приїхали монітори Національного превентивного механізму. У день візиту в установі, яка розрахована на 306 ліжок, перебували 321 людина. Під час перевірки виявилось, що починаючи з 2013 року підопічні не проходили щорічних медичних оглядів, а в історіях їхніх хвороб були відсутні записи стосовно зміни режиму утримання, а також про випадки отримання травм та надання першої медичної допомоги.
Про факти сексуального насильства розповіли самі підопічні, а також вони розповіли, що санітари їх часто б’ють, а інколи закривають наодинці в приміщенні з ґратами на вікнах та дверях.
«Під час візиту було виявлено особу з гематомою на лобі та синцями під очима, зі слів якої тілесні ушкодження завдані санітаром. Жодних записів щодо фіксації тілесних ушкоджень здійснено не було», — йдеться в повідомленні.
На 47 підопічних, які не можуть себе обслуговувати, працює дві санітарки, прийом їжі розтягується на години, а дехто їсть, лежачи на підлозі.
Також виявилось, що одному з відділень людей зв’язують, що є прямим порушенням українського законодавства та розцінюється як катування.
Під час перевірки монітори викликали правоохоронців, адже деякі з порушень мали кримінальні ознаки, а звіт перевірки передали до прокуратури.