Вибори по мажоритарці – зло і небезпека для виживання країни. І всі, хто розуміє глибину і причини корупції, кажуть, що вибори по округах потрібно припиняти, а нардепів обирати тільки за відкритими партійними списками.
І це – один з першочергових заходів у програмі нового президента.
Причина на поверхні – і це ні для кого не секрет. Будь-які вибори на окрузі в наш парламент – це витрати від 1-2 до 5 млн доларів. Буває і більше, але менше – вкрай рідко. Хоча немає правил без винятків, і я знаю кілька історій, коли до Верховної Ради проходив кандидат майже без витрат, а той, хто витрачав мільйони – пролітав.
Але якщо забути винятки і повернутися до правил, то витрачені гроші новообраному нардепу захочеться повернути. І примножити. А далі вже питання принципів і апетитів кожного.
Вирішення цього питання – один з головних маркерів для майбутнього президента. Без зміни виборчого законодавства у Верховній Раді здебільшого опиняться ті, хто інвестував у мандат мінімум кілька мільйонів, або ті, кого профінансували олігархи. Які не бачать майбутнього без своєї фракції або маленької депутатської групи з «золотою акцією».
Ось тільки гублюся в здогадах, яким способом вдасться переконати нинішній склад парламенту проголосувати за скасування мажоритарки.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени