У мережі все частіше стали говорити, що немає справжніх лідерів, немає моралі, немає освіти, немає етичних принципів, довгострокових планів, турботи про людей і навіть перспектив.
Тут така справа.
Щоб зрозуміти, що у нас відбувається, потрібно дивитися на все з висоти пташиного польоту. Або, як зараз модно говорити, з висоти дрона або Фалькона. А не тільки зі своєї нірки.
Увесь світ, а не тільки наша країна, потрапили у вир глобального світу, який повністю перевернув відносини між країнами, їхніми економіками і тим, що раніше називалося "загальнолюдські цінності".
А також на нас одночасно і несподівано напав цивілізаційний перехід від індустріальної епохи до інформаційної, що руйнує багато минулих знань і навіть впливає на якості і геном Homo sapiens.
Ясна річ, що ніхто нічого не розуміє – ні філософи, ні футурологи, ні політики, ні Нобелівські лауреати, ні навіть керівники провідних у світі країн.
Достатньо тільки подивитися, що в цих країнах – світових гігантах – зараз відбувається, що в Європі, що в Америці, що в Азії. Повний хаос.
Отже, саме зараз у світі діють два взаємовиключні тренди:
- Не дай вам Бог жити в епоху змін.
- Ми чекаємо змін!
Звісно, все це якось вирішиться. Хоча не всі вийдуть живими і сухими з води.
Просто вже через 50 років все буде зовсім інакше.
Ті самі "колишні загальнолюдські гуманні цінності" сильно зміняться, до невпізнання. Навіть зараз видно, куди все йде.
Homo sapiens переформатується в Homo sensus (людина чутлива) або в хомо алгоритмус, або в хомо "... самі напишіть тут його новий бренд, варіантів багато".
І ось під це все, ще непізнане і ймовірне, нам доведеться додатково до всіх труднощів адаптації, ще й... навчати дітей. Тому що саме їм у цьому дивному поки що просторі доведеться жити.
Так от. Під цей простір, який мутує, вже десь готуються зовсім інші шкільні підручники і вчителі.
Ласкаво просимо в 22-е століття.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени