«Жодних кроків без погодження». Українцям потрібно розуміти дії Азербайджану у Карабасі — аналітик

Геополітика

27 березня 2022, 23:47

Попри усі складнощі, Росія буде намагатися втримати у «власній орбіті» Азербайджан та Вірменію і українська аудиторія повинна розуміти факт компромісів між Москвою та Баку, розповів в ефірі Радіо НВ Володимир Копчак, керівник Південно-Кавказької філії Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

«Азербайджан, як ніхто інший, розуміє наскільки провисає Кремль через війну в Україні — це аксіома. З іншого боку на моє переконання — Азербайджан не робитиме різких кроків без погодження з Москвою. Навіть якщо там буде „півтори каліки“ з російським шевроном — Азербайджан не піде у наступ», — сказав він.

На думку експерта, офіційне Баку і далі буде проводити дипломатію з погодженням тих чи інших кроків з Москвою.

«В тих умовах підписаної союзницької декларації напередодні масштабного вторгнення Кремля в Україну — це теж не треба забувати. І цікавий момент, що у власному комюніке міноборони Азербайджану натякнуло Російській Федерації, що це вона порушує ці речі», — додав Копчак.

Таким чином експерт згадав офіційну відповідь оборонного відомства Азербайджану у відповідь на заяву міноборони РФ про необхідність азербайджанським силам покинути, зокрема, село Фаррух.

«Азербайджан це робити не збирається насправді, але вже як компроміс мова все ж таки йде про подачу газу на територію Карабаху, а частина труби проходить у районі Шуша на підконтрольній Азербайджану території. Тому певні компроміси виходять, українська аудиторія повинна це розуміти. Ми знову бачимо класичний кейс Кремля — деескалація через ескалацію. Звичайно, вірменське суспільство обурене, Єреван обурений — намагається залучати Париж та Вашингтон, що поки не приносить результатів. Але Російська Федерація навіть у конвульсіях не відмовиться від планів втримати у „своїй орбіті“ Вірменію та Азербайджан», — підсумував аналітик.

За даними вірменської сторони, зіткнення почалися 24 березня, коли азербайджанські війська увійшли до села Парух (Фаррух). Крім того, вірмени евакуювали населення із села Храморт (в Азербайджані це село називається Пірляр). Азербайджанська сторона у свою чергу спочатку заперечувала зіткнення у цьому районі, а пізніше заявила, що проводить ротацію військ у рамках угоди про перемир’я та розподіл зон відповідальності.

Водночас у міноборони РФ заявили, що збройні сили Азербайджану зайшли в зону відповідальності російського «миротворчого контингенту» на території Нагірного Карабаху і завдали чотирьох ударів безпілотним літальним апаратом по підрозділах збройних формувань Нагірного Карабаху в районі населеного пункту Фаррух.

За даними низки західних ЗМІ та військових експертів, Росія перекинула частину своїх військових, які виконували ролі миротворців, для війни в Україні. Який контингент РФ залишився в Нагірному Карабаху, невідомо.

Інші новини

Всі новини