Юрій Луценко піде поступово. Генпрокурор Юрій Луценко заявив про те, що попрацює в ГПУ до завершення президентських виборів (якы выдбудуться в березні 2019 року) і після цього повернеться в політику.
Під час виборів він, мовляв, хоче бути гарантом того, що виборча кампанія пройде чесно.
«Як тільки це закінчу, я (в травні приблизно) думаю повернутися до політичної діяльності. Побачите, що навесні мені буде про що відзвітувати», – заявив Луценко.
Глава ГПУ попутно повідомив, що не збирається працювати у виборчих штабах жодного з кандидатів у президенти.
Продовжуючи тему діяльності генпрокурора...
Голова ГПУ соціально орієнтований. Окружний адмінсуд Києва визнав, що відеоролики про досягнення ГПУ на чолі з Юрієм Луценком є соціальною рекламою.
Так суд відповів на позов Центру протидії корупції (ЦПК). Експерти цієї організації були обурені роликами, що оповідають про успіхи Генпрокуратури за Луценка, які транслювалися на ТБ з плашкою «соціальна реклама».
Тепер активісти ЦПК готують апеляцію.
У лютому 2018-го на телебаченні з'явилася реклама, яка розповідає про досягнення ГПУ під керівництвом Луценка.
Чи присвятить коли-небудь ГПУ нову порцію своєї «соціальної реклами» подіям, що відбуваються в Одесі?
Одеса потрапила під особливий контроль. Через серію нападів на громадських і політичних активістів, які відбулися в Одесі (останный стався 22 вересня), в місто з Києва вилетіла посилена група правоохоронців.
Про це у себе в ФБ написав голова ГПУ Юрій Луценко.
За його словами, таке рішення стало плодом його наради з головою МВС Арсеном Аваковим.
22 вересня в Одесі невідомі відкрили вогонь по політичному активісту Олегу Михайлику. Кулі потрапили йому в грудну клітку в області серця і в руку.
В результаті замаху Михайлик втратив багато крові та переніс операцію.
Свій «особливий контроль» готовий почати і голова Кабміну...
Гройсман нажахав забудовників. Прем'єр Володимир Гройсман анонсував тотальні фіскальні перевірки будівельних компаній.
«Буде доручення ДФС почати тотальні перевірки забудовників на предмет сплати податків до бюджетів усіх рівнів», – сказав він.
За словами Гройсмана, в будівельній галузі проглядається погана тенденція: будуються тисячі квадратних метрів житла, при цьому не зводяться об'єкти соціальної інфраструктури – дитячі садки, школи. І неналежним чином сплачуються податки.
Крім того, нерідкі випадки тіньової зайнятості на будівництвах, підкреслив глава уряду. А тому і цей момент прем'єр готовий перевірити.
А от зв'язок так званих «ЛДНР» і Москви перевіряти вже не треба. Пора судити...
У «ДНР» поговорили про Кремль. СБУ перехопили розмови ватажків так званої «ДНР». На плівках ті обговорюють розподіл влади після ліквідації 31 серпня Олександра Захарченка та узгодження цього питання з Кремлем.
Перехоплені СБУ переговори відбулися через тиждень після смерті Захарченка.
«Запис свідчить про повну залежність так званого «вищого керівництва ДНР» від рішень куратора від Кремля [Владислава] Суркова, – відзначили в СБУ. – Зміст переговорів вказує на існуючий стійкий конфлікт між «вождями фейкової республіки».
Кремль відзначився і в іншій справі...
Окупанти намагалися грубіянити. Росіяни задіяли понад десяти кораблів і катерів в Керченській протоці під час проходження через неї в ніч на 23 вересня двох суден українських Військовому-морських сил (ВМС).
Про це розповіли у вітчизняному військовому відомстві.
При цьому росіяни ще й постійно загострювали ситуацію на шляху українських кораблів, які йшли в Азовське море – пошуково-рятувального судна Донбас і морського буксира Корець.
Так, 20 вересня, російський корабель Приазовье зблизився з українськими судами на коротку дистанцію, чим грубо порушив вимоги міжнародних правил.
А наступного дня російський винищувач Су-27 підлетів на мінімальну відстань до військово-транспортного літака Ан-26 українських ВМС, який виконував планове завдання над акваторією Чорного моря.
У ніч на 23 вересня два корабля ВМС України, прямуючи з Одеси, увійшли в Азовське море через Керченську протоку, яку російські ЗМІ тут же назвали «виключною економічною зоною Росії».
Олег Чалик, прес-офіцер ВМС України, спростував заяву окупаційної влади Криму про те, що Донбас і Корець отримали у російської сторони дозвіл на прохід Керченською протокою. «Жодних дозволів наші кораблі у країни-агресора не запитували, а реалізували своє законне право на проходження», – сказав він.
Донбас і Корець дісталися кінцевої точки – Бердянська, де, за заявою президента Петра Порошенка, вони стануть «частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту».
Угорщина, схоже, вже готова відкрити свій «західний фронт», що діє проти України...
Мадяри грають на загострення. На висилку угорського консула з закарпатського Берегова Будапешт відповість висилкою українського дипломата того ж рангу.
Про це Петер Сійярто, міністр закордонних справ Угорщини, заявив перед вильотом до Нью-Йорку, де він візьме участь у засіданні Генасамблеї ООН. Там у міністра запланована і зустріч з його українським колегою Павлом Клімкіним.
Представник Будапешта впевнений, що своїми діями офіційний Київ порушує «основні правила дипломатії». Мовляв, останнім часом в Україні посилилися антиугорські настрої. І пов'язано це, як вважає Сийярто, з підготовкою до президентських і парламентських виборів.
Черговий раунд розборок між Будапештом і Києвом розпочався минулого тижня. Тоді агентство Укрінформ опублікувало відео, на якому українським громадянам мадярського походження в Берегово видають угорські паспорти. «Нові угорці» вимовляють клятву на вірність своїй історичній батьківщині, випивають шампанське і отримують від дипломатів інструкцію, – не повідомляти про отримання другого паспорта представникам української влади.
Пізніше Клімкін допустив висилку консула Угорщини з Берегового в тому випадку, якщо справжність відео підтвердять експерти.
Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.