Телефони вимкнені. У Білорусі зник відомий журналіст

Країни

24 листопада 2020, 21:22

У Мінську зник журналіст Ігор Ілляш, повідомили в Білоруській асоціації журналістів.

Ілляш понад дві години тому мав прийти на зустріч, але так і не з'явився, його телефони вимкнені.

Колеги прийшли до будинку журналіста, проте там нікого немає, світло в квартирі не горить.

За словами брата журналіста, він увійшов в квартиру і виявив протокол вилучення комп'ютера, телефону, інших речей. Однак на цих паперах немає ні імен, ні вказівки причини обшуку.

Де зараз знаходиться журналіст - невідомо.

У Білорусі протести спалахнули після фальсифікованої перемоги Лукашенка на президентських виборах 9 серпня. Білоруси вимагають проведення нових чесних виборів, а також звільнення політв'язнів.

Мирні акції протесту супроводжувалися кривавими нападами з боку підконтрольних Лукашенко силовиків. Бійці ОМОН застосовували проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати. В ході розгону антиурядових мітингів загинули щонайменше четверо протестувальників.

Тисячі людей були затримані за час протестів. Багатьох по кілька днів тримали в переповнених камерах СІЗО, піддаючи тортурам і нелюдському, жорстоких покарань. В ООН повідомили про 450 випадках катувань.

Інші новини

Всі новини