Гройсман плутає сліди

Погляди

15 березня 2019, 18:50

Андрій Смирнов

Відповідальний редактор, NV

Чим жила країна 15 березня 2019 року

Гройсман плутає сліди. Прем'єр Володимир Гройсман доручить НАК Нафтогаз України та Мінфіну почати робочу дискусію з МВФ щодо скасування спеціальних зобов'язань (ПСО) з продажу газу населенню і теплокомуненерго.

«Вчора Нафтогаз заявив, що він закуповує за імпортом дешевий газ. Я цілком це підтримую. У нас гранична ціна 8,55 грн за кубометр... Тому я сьогодні доручу Нафтогазу спільно з Мінфіном почати робочу дискусію з МВФ, щоб не допустити будь-яких підвищень ціни на газ, спираючись на пропозицію Нафтогазу», – сказав прем'єр сьогодні у Верховній Раді.

Напередодні Андрій Коболєв, голова НАКу, заявив, що його компанія купила у контрагентів на віртуальному торговому пункті (VTP) Словаччини газ, роздрібна ціна якого складе приблизно 8380 грн/1 тис. куб. м. Це майже на 169 грн. дешевше, ніж його вартість для населення, яку з 1 листопада минулого року встановив Кабмін.

І тому Коболєв запропонував уряду розглянути можливість відмови від регульованих цін на газ для населення і теплокомуненерго з 1 квітня, – тому що може бути дешевше. Та й МВФ вимагає ринкових цін.

Але вчора Гройсман йому відмовив, відчувши якусь «пастку». А от сьогодні щось пішло не так...

А в Оборонгейті (або, якщо хочете, в «Гладковськийгейті», а може навіть і трохи в «Порошенкогейті») постійно відбувається щось нове...

Труба перевірить Ситника. Держбюро розслідувань (ДБР) перевірить можливу причетність голови Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника до приховування корупційних схем в оборонці.

Про це повідомив директор ДБР Роман Труба.

«Питання у нас будуть не тільки до детективів», – сказав він.

Напередодні Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) заявив, що Ситник був у курсі участі його підлеглих у незаконних схемах.

Йдеться про розслідування журналістів програми Bihus.Info, присвяченого тому, як член РНБО Олег Гладковський (бізнес-соратник Петра Порошенка), його 22-річний син Ігор і гендиректор Укроборонпрому Павло Букін створили корупційну схему з виведення з української оборонки близько 250 млн грн.

В одній із серій цього розслідування журналісти оприлюднили інформацію про те, що низка правоохоронних структур покривали роботу «колег» Гладковського-молодшого.

ДБР ще й викликало на допит журналістів Bihus.Info. Збираються перевіряти інформацію про листування співробітників СБУ і НАБУ, – мовляв, слідству потрібні матеріали, якими користувалися журналісти...

НАБУ завдає удару у відповідь. На ФБ-сторінці Національного антикорбюро з'явився пост, з якого випливає: НАБУ ніколи не розслідувало справу Оптімумспецдеталь і більшість справ, згаданих журналістами в сюжетах Bihus.info, присвячених корупції в Оборонпромомі.

НАБУ відзначило, що ці справи розслідувала Військова прокуратура і ГПУ.

Оптімумспецдеталь – компанія, через яку працював Ігор Гладковський і його компаньйони.

При цьому як генпрокурор Юрій Луценко, так і його підлеглі, не втомлюються повторювати, що вони не могли займатися корупційною складовою діяльності Гладковського і Ко, – мовляв, це компетенція НАБУ. Куди ГПУ, якщо вірити Луценку, і передала всі наявні у них матеріали.

У НАБУ сьогодні заявили, що їм не відомо, чому Генпрокуратура не передавала їм справи, в яких фігурували підслідні Бюро особи.

У відомстві Артема Ситника пообіцяли відкрити кримінальні провадження за матеріалами, опублікованими журналістами.

Подав голос і один з «друзів» молодшого Гладковського...

Майже Робін Гуд. Один з фігурантів скандальної справи про корупцію в Оборонпромомі – власник Оптімумспецдеталь Андрій Рогоза – відкинув звинувачення в шахрайстві.

Зробив він це за допомогою тексту на своїй ФБ-сторінці.

За словами підприємця, на допитах він визнавав, що дійсно незаконно ввозив до України російські деталі для оборонних підприємств, проте тільки тому, що законних механізмів для їх поставки немає.

«Я говорив так – так, я контрабандою вожу залізо, так, я користуюся конвертацією бабок! Покладіть мені на стіл схему, за якою я повинен працювати, і я буду дотримуватися цих правил! Але не існує в законодавстві ні «можливих тріщин», які можна законно використовувати на свою вигоду, ні дурних реальних офіційних інструментів!», – заявив Рогоза.

При цьому він зазначив, що домовитися про постачання деталей, вкрадених зі складів армії РФ, було дуже складно.

«Домовитися і купити крадене на складах російської армії – це важка праця... Я роботяга, я бізнесмен, я знаю, що кажу», – написав Рогоза.

Він також додав, що після оприлюднення даних про постачання до України комплектуючих з Росії ФСБ перекрила всі канали.

Сам себе Рогоза назвав патріотом, до журналіста Дениса Бігуса апелював грубо, зате до генпрокурора звертався завжди чемно – «Юрій Віталійович Луценко».

Весь свій текст Рогоза написав українською, з жахливою кількістю граматичних помилок.

А генпрокурор Юрій Луценко зареєстрував кримінальне провадження щодо Ситника.

Його основою стала заява народного депутата Борислава Розенблата (фігуранта «бурштинової справи», яку розслідувало НАБУ), що звинуватив Ситника в розголошенні матеріалів слідства у справі про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів та передачу їх до США. На підтвердження своїх слів Розенблат оприлюднив аудіозапис, на якому один з чоловіків, чий голос схожий на голос Ситника, розповідає про свою спробу підтримати Хілларі Клінтон на виборах в США в 2016 році...

У цьому місці добре б перейти до зовнішньополітичних новин, що я і роблю...

Євросоюз додав трохи санкцій. Європейський союз ввів санкції проти восьми громадян РФ, причетних до захоплення українських моряків у районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Таким чином ЄС розширив пакет санкцій, вже введених щодо 160 фізичних і близько 50 юридичних осіб, відповідальних за агресію проти України.

Як повідомляється в офіційному журналі Євросоюзу, обмежувальні заходи торкнулися, зокрема, командувача військами РФ Південного військового округу генерал-полковника Олександра Дворнікова і начальника прикордонного управління ФСБ в окупованому Криму Сергія Станкевича.

Свою «добавку» в це питання зробили і американці...

Штати видали Кремлю. США розширили антиросійські санкції через агресію РФ проти України, що триває.

Під санкції потрапили чотири російські чиновники, які були причетні до нападу на кораблі ВМС України в Керченській протоці.

Зокрема, це заступник голови прикордонної служби ФСБ Геннадій Медведєв, начальник служби у Балаклаві прикордонного управління ФСБ по Криму Руслан Ромашкін, глава прикордонного управління ФСБ по Криму і Севастополю контр-адмірал Сергій Станкевич і його заступник Андрій Шеїн.

Крім того, Штати ввели санкції проти заступника голови «ЦВК ДНР» Олексія Найденко та секретаря «ЦВК ДНР» Володимира Висоцького.

У список також внесені підприємства Океанприбор, Завод Фіолент, Конструкторсько-технологічне бюро Судокомпозит, компанія Нові проекти, будівельна компанія Консоль-строй, машинобудівний завод Зірка, Ярославський суднобудівний завод, Зеленодольський завод імені Горького.

За словами глави Мінфіну США Стівена Мнучіна, Вашингтон і його європейські партнери не допустять безконтрольної агресії Росії проти України.

І це не все…

Ще парочка. США мають намір передати Україні ще два патрульних катери типу Island.

Як повідомляє Український мілітарний портал, про це заявив головнокомандувач Об'єднаними Збройними силами НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті на слуханнях у Палаті представників Конгресу США.

«Ми працювали і продовжимо працювати на морському напрямку з їхніми [України] військово-морськими силами. І зараз є збільшення фінансування, яке ми запитували у Конгресу для передачі Україні морських засобів, перш за все – двох кораблів класу Island, щоб почати поповнення їхніх військово-морських сил», – заявив Скапаротті.

За його словами, катери зараз проходять техобслуговування в США, а українські екіпажі незабаром пройдуть навчання.

Прибуття катерів до України очікується в 2019 році.

Портал відзначає, що слова Скапаротті підтверджують джерела у ВМС України.

У вересні 2018 року США вже передали Україні два патрульних катери цього ж класу.

Сам Крим продовжує погано впливати на росіян – потрапивши на півострів, москвичі дуріють...

Крим вдарив у голову. Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін запропонував стягнути з України компенсацію за «25-річну анексію» Криму.

З такою заявою він виступив в окупованому Сімферополі. І запропонував доручити профільним комітетам російського парламенту порахувати, скільки втратила економіка Криму за рахунок «руйнівної політики України». Щоб озвучити цю позицію Євросоюзу.

МЗС України висловив протест через неузгоджений візит делегації Держдуми РФ до окупованого Криму.

Також міністерство назвало заяви Володіна «цинічними та відверто провокаційними».

Соцопитування російського фонду Общественное мнение виявив, що число росіян, які вважають окупацію Криму «корисною» помітно знизилося. Навесні 2015 року таких було 67% від усіх опитаних, а тепер – 39%.

Частка тих, хто вважає, що користь і шкода зіставні, за чотири роки зросла з 15 до 39% респондентів, впевнених, що захоплення завдало шкоди, стало не 5%, а 7%.

14% заявили про виключно негативний вплив від окупації Криму на економіку РФ, 46% респондентів вважають, що анексія погано вплинула на міжнародне становище Росії...

Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.

Інші новини

Всі новини